1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

tuning fabia

Discuție în 'Exterior' creată de Guest 7677, 25 Feb 2012.

  1. Guest 7677 Guest

    buna
    sunt nou pe aici si as dori sa aflu niste pareri in legatura cu modificare unei skoda fabia
    cateva date tehnice:
    • 6Y2
    • 2001
    • motor 1.4 AUA 16v 55kw
    • hatchback
    • elegance

    am revopsito si i.am pus folie pe geamurile din spate si folie lucioasa pe plafoniera(o sa revin cand merg acasa cu niste poze)
    in rest nu am modificat nimic la ea
    as dori sa incep cu niste faruri
    am gasit ceva dar nu sunt sigur de ele deoarece la cele dayline am auzit ca nu se pot schimba ledurile alea si nu pot fi reglate cum trebuie
    imi poate spune cineva daca si cele de la dectane sunt la fel?
     
    Ultima editare de un moderator: 25 Feb 2012
  2. ohne_zucker Platinum Member

    Înscris:
    23 Sep 2009
    Mesaje:
    885
    Locație:
    Viena
    Din ce ai scris tu, eu inteleg ca tu faci diferenta intre "dayline" si "dectane", ca si cand ar fi marci diferite sau ceva. Toate farurile de tuning, de la orice marca, au dayline, adica pozitii le led sau halogen, si pot fi devileyes , gen Audi, ca sa intelegi, sau angeleyes, gen BMW.
    Iar Dectane este o marca care le produce pe ambele. Tot ca marca, se mai gasesc si Jom. Eu pe astea le stiu, or mai fi insa si altele.
    Gasesti si pe interior crom dar si negru, in functie de cum iti place sau cum crezi ca se astorteaza cu culoarea masinii.
    In ceea ce priveste reglarea lor te anunt ca se regleaza absolut perfect, atat din electrica, cu motorasul original pe care il vei lua din farurile tale, cat si din imbus.
    Lupele sunt reglate perfect si bat unde trebuie.
    Singura lor problema, daca ii putem spune asa, este ca sunt prost izolate si se aburesc, dar inainte sa le pui pe masina , pe poti pune un strat de silicon Bison si rezolvi problema !
     
  3. Guest 7677 Guest

    multumesc ohne_zucker....nu stiu prea multe despre faruri:(tu pe ale tale de unde le.ai luat si la ce pret?multumesc
     
  4. Guest 7677 Guest

  5. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    Mie sincer nu imi plac, si ce faci cu ele daca nu au urechile de prindere?
     
  6. c_cipy007

    c_cipy007 Bronze Member

    Înscris:
    27 Iun 2010
    Mesaje:
    235
    Locație:
    Timisoara
    urechile de prindere se gasesc separat dar pretul pare cam mare pentru setul de faruri
     
  7. Guest 7677 Guest

    nu stiu ce sa zic...in legatura cu pretul...farurile noi sunt 1000 de lei...aveti voi alte variante mai bune??:)
     
  8. Guest 7677 Guest

    le.am luat...azi au ajuns:)
    prima problema...farurile sunt aburite...cum as putea sa le desfac ca sa le curat si apoi sa le montez la loc...am scos clemitele alea dar nu stiu cum sa fac cu siliconul ala...si mai sunt si 2 suruburi in partea de jos
     
  9. ohne_zucker Platinum Member

    Înscris:
    23 Sep 2009
    Mesaje:
    885
    Locație:
    Viena
    Andrei, am o rugaminte la tine: nu mai posta acelasi lucru si aici si in rubrica "Masina mea". Ori scrii aici, ori acolo, e ok unde vrei tu, dar nu in ambele locuri.
     
  10. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    Pe romaneste acele cleme sunt la misto.
    Se incalzeste bine cu un feon farul apoi se desface masticul ala, se face ca o guma si se dezlipeste, iar acele surubele nu prea ai treaba cu ele pentru ca tin acea rama cromata/neagra din interior.
     
  11. Guest 7677 Guest

    am incercat dar nu am reusit:(nu reusesc sa dezlipesc siliconul:(
     
  12. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    dak vrei am faruri cu angels..nu au niciun defect...dak vrei iti fac pret bun :) ..
     
  13. felica 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Oct 2012
    Mesaje:
    8
    Salut baieti, as vrea sa imi pun si eu leduri pe fabia break II (2009) pe stopuri, ma poate ajuta cineva cu ceva informatii. :cool:
     
  14. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    Becuri cu leduri sau stopuri facute custom
     
  15. shu52 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Feb 2014
    Mesaje:
    6
    US Style

    Nu am gasit nimic la Cautare in legatura cu asta, daca da, rog un admin sa stearga acest post sau sa il mute!
    Revin cu intrebarea, la Skoda Fabia I se pot face pozitii americane din VAG-COM ? Aveti idee ? Multumesc !!:)
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare