1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

transformare rs..

Discuție în 'Exterior' creată de AndreiHTX, 22 Aug 2010.

1. AndreiHTX

AndreiHTX Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    in cele din urma am reusit sa ii pun si eu un amarat de spoiler de rs...
    prima data cand mi-am vazut masina cu noul spoiler..http://img716.imageshack.us/img716/2883/210820101310.jpg

dubla a 2-a :http://img713.imageshack.us/img713/7452/210820101312.jpg

astept critici dar si laude :) acum ar urma stopurile si toate semnalele fumurii insa aici am nevoie de parerea voastra: la faruri nu stiu ce sa fac.. semnalele inchise /pleoape/ becuri albastre la semnale (ca la fiat albea) sau sa le las asa? p.s. ideea cu becuri albastre la semnale mi-a dat-o un bun prieten!

2. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    frumos spoileru'....si apropo de semnale am vazut niste becuri argintii pe afara dar lumina tot portocalie si la semnalele de pe aripi ar fi frumos unele cu leduri apoi innegrite. si ai grija semnalele de langa faruri sa nu le faci prea negre sa nu ramai fara talon;)

3. Black Daniel Guest

Mie-mi place !!! Sincer, se vede pasionatul din tine !!! Bravo !!! :applaus:

L.E. De stopuri fumurii, ... nu zic inca nimic ... pana nu vad realizarea finala !!! Dar te rog frumos, pune-ti LED-uri albe, pune-ti SMD-uri albe, pune-ti ce vrei tu, dar NU becuri albastre :scared2: !!!
    Nici la semnale, nici la duzele spalatoarelor de parbriz, nici la capacelele ventilelor rotilor, si nici prin alte parti. Asta doar daca vrei ca masina ta sa arate ca o masina, si nu ca un lighean galben :crying: !!!
    Parerea mea.

Ultima editare de un moderator: 22 Aug 2010
  4. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    @ Daniel! iti multumesc frumos pentru sinceritate si ma bucura enorm sa vad ca o persoana critica dar corecta si foarte cunoscatoare ca tine apreciaza ceva si voi tine cont de sfaturile tale in continuare ca nu fac rau!
    @ doragon in privinta semnalelor nu le vreau negru negru..ci doar o tenta finuta si discreta de negru! ceva finut frumos vreau sa fac! dar usurel asa..n-am mai avut timp sa ajung sa cumpar spray- lac negru dar cum iau le-am si facut! multumesc inca odata pentru aprecieri!!!

p.s. cand am spus becuri albastre m-am ref ca sunt unele ce atunci cand sunt stinse se vad albastru/bleu iar cand sunt aprinse galben normal!
    imi cer scuze daca s-a inteles gresit!

Ultima editare: 22 Aug 2010
  5. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
    Tot ce mai trebuie acum este sa ii schimbi si grila capota, asta ca sa dea si mai bine cu bara RS. Pe aceiasi idee de smd sau led merg si eu, succes in continuare.

6. Black Daniel Guest

Daaaa ... stiu la ce grila se refera Cristi ... e frumoasa "rau", ... (vorba lu' Juliano ... care zicea ca "pastravul e bun ... rau "), dar e si scumpa "rau"...

7. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    capota de ce sa o schimb? grila ramane... decat o emblema va ajunge in grila!

8. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
    am gresit la exprimare, ma refeream la grila-capota, nu sa schimbi capota. Ex: vezi avatar la mine.

9. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    ca idee ca tocmai am realizat ca am led-uri...cum se desfac cele de pe aripi? cum se scot plasticurile acelea sa ajung la bec ?

@cgadalean: am intels acum...ca sa spun sincer nu prea ma dau in vant dupa grila sport dar nici fonduri nu prea mai sunt...am lucuri mai importante acum de facut...cateva mii de km si trebuie revizie generala..toate filtrele schimbate, toate placutele de frana..alti bani alta distractie..pana una alta vad ce fac in privinta "afumarii" stopurilor si a semnalelor:)

10. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
  11. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    am inteles...dar de scos din aripa?? asta e marea mea nelamurire...chiar m-am uitat astazi dar nu mi-a venit nicio idee..

12. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
  13. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    aaam inteles! multumesc frumos pentru timpul acordat...maine voi reveni sa spun ce am facut.. multumesc inca odata..o seara buna in continuare!

:footy: glad to be helpful

Ultima editare de un moderator: 22 Aug 2010
  14. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    revin... am incercat sa vopsesc stopurile si semnalele laterale... cele laterale au iesit frumusel..cam inchise dar e binisor..dar stopurile...GROAZNIC!!! ca nuanta oribil si pe deasupra si mate...maine plec pe la mare...voi incerca sa fac din nou cand ma intorc saptamana viitoare...

15. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    cand mai faci stopurile incearca prima data sa le dai cu putin spirt si cu vata apoi sa le vopsesti si tot cu spirt se ia si lacul daca a curs undeva sau au iesit mate cum zici tu

16. pritulescu

pritulescu 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Este foarte frumoasă cu noua bară, felicitări, cât despre mască sau grilă spun că este foarte frumoasă a ta, cea propusă de cgadalean este OK. dar arată prea ca o gură de aspiraţie a unui avion cu reacţie. Las-o sa arate ca o maşină. Semnalizatoarele de direcţie laterale este foarte bine să le dai o tentă fumurie că maşina este neagră (ştiu că se găsesc în magazine cu plasticul fumuriu, dar or costa mult?) şi nu supară pe nimeni dar stopurile... interesul tau este să fi văzut şi de ceilalţi participanţi la trafic, că dacă la o frână mai puternică te pupă careva (Doamne fereşte că nu doresc aşa ceva nimanui), motivând că nu a văzut semnalizările ce faci? Am mers în spatele unei Dacii cu stopurile fumurii, noroc ca eu ma uit în faţa mşinii pe care o urmez şi am anticipat momentul frânării că altfel luminile stopului pe timp de zi nu se vedeau.
    Astea sunt părerile mele şi inchei urându-ţi spor şi idei geniale la ţnfrumuseţarea maşinii şi mai departe.

17. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    ca sa se vada frana ai putea sa faci asa http://img203.imageshack.us/img203/3664/skodaoctaviacombi2.jpg acum depinde daca iti place sau nu dar, vorba lui pritulescu mai bine gasesti un "model" sa nu dai cu lac pe partea cu frana

18. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    am revenit! @pritulescu: multumesc frumos pentru aprecieri! da sunt total de acord cu tine in privinta stopurilor dar din marea mea greseala ca nu am precizat cum le vreau s-a inteles gresit si aici pun un link cum as vrea eu sa arate stopurile http://www.allfordmustangs.com/foru...06d1132164057-smoked-tail-lights-pb090001.jpg

ceva finut discret...asa mai patesc si eu in trafic sa trebuiasca sa fiu foarte atent ce vrea cel din fata sa faca deoarece are stopurile fumurii....oricum maine s-ar putea sa ma duc sa cumpar vopsea si lac sa incerc din nou sa le vopsesc! voi reveni cu rezultate! o seara buna!

19. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    ca sa iasa asa cred ca sunt suficiente 3 maine de lac MAXIM 4 si......asteptam poze cu rezultatul;)

20. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    am nevoie de parerea voastra...acum ca urmeaza sa vina iarna in cateva luni..ce parere aveti.. sa pun niste bani deoparte sa cumpar o bara pt octavia mea normala? sa o am de iarna? ca vorba aia cea de Rs e mai joasa si nu vreau sa o sparg sau mai stiu eu ce minuni...ce parere aveti? s-ar merita investitia? tinand cont ca o bara normala o gasesc la maxim 200 ron + vopsea 50 ron...

Distribuie pagina asta