1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Termen de livrare

Discuție în 'Skoda Scala' creată de Marius445, 30 Aug 2021.

1. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    @Nicu7981@s
    La primirea mașinii poți verifica funcționalitatea ei și existența eventualelor dotări opționale pe care le-ai comandat. De asemenea, ai grijă să primești toate hârtiile: cartea de identitate, factura finală, actul de garanție. Benzină are câțiva litri - cum a spus Little Big mai sus.

2. Nicu7981@s 1st Gear Member

Mulțumesc

3. tudar 1st Gear Member

Salutare,

Si eu sunt nou pe aici. Legat de subiectul principal: am comandat o Scala Style + optionale in 23 martie 2021, termen de livrare contractuala 30-40 de saptamani, livrarea efectiva - 14.12.2021 :|

4. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    @tudar
    Bine ai venit!
    Eu eram nervos în 2019-2020 că am așteptat 3 luni :)
    Așteptăm primele păreri, eventual poze în topicul "Skoda mea".

Little Big apreciază asta.
  5. ZoranS 1st Gear Member

Sunt cel cu comanda pe 01.03.2021. Nu a ajuns nici acum. Cica ar avea serie de motor afisata pe calculatorul dealerului. Nu mai cred nimic.
    Din Cehia pana la granita face 3 saptamani. Da' ce dracu' fac? O imping 2 cehi pe sosea? E bataie de joc!

6. ZoranS 1st Gear Member

A ajuns Octavia la Curtici. In principiu o voi putea ridica saptamana viitoare. Din 01.03.2021 până pe 15.01.2022 a fost o luptă grea. Cu mine insămi.

7. Teophil 1st Gear Member

Salut.
    Comanda Skoda Scala in august 2021, termen initial mai 2022.
    Azi am fost la dealer, nu mai apare cu nici un termen anul acesta...

8. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    Probabil prin septembrie.

Teophil apreciază asta.
  9. Teophil 1st Gear Member

L.E.
    Partea cea mai tare mi se pare faptul ca in Romania nici nu mai poate fi comandata SCALA.
    Am cautat motive pe net si dau de un articol cum ca SCALA este un esec total, nu a prins la romani, o scoate din productie...
    Ma duc la dealer si ii spun faza, la care el imi arata pe monitor ca jumatate din masinile pe care le are comandate sunt ... SKODA SCALA! :)

So, ce sa cred?!...

Ultima editare de un moderator: 5 Ian 2022
  10. ZoranS 1st Gear Member

Mâine merg sa ridic Octavia. Comandă (avans) 01.03.2021 - achitat integral 16.06.2021 - livrare 14.01.2022.
    Doar ca sa va faceti o idee si sa nu credeti in povesti de adormit copii.

j.tibi apreciază asta.
  11. Ionut Sandu

Ionut Sandu 1st Gear Member

Locație:
    Bucharest
    NU CITA ULTIMUL MESAJ!
    Să o stăpânești sănătos și la cât mai mulți kilometri! Ai băgat puțin frica în mine cu perioada de așteptare pe care a trebuit să o înduri:)))). Deci probabil ar trebui să mă aștept și eu la un termen mult mai mare decât m-au anunțat cei de la reprezentanță. :))

Cum se prezintă mașina?

Toate cele bune!

Ultima editare de un moderator: 17 Ian 2022 la 14:18
  12. Mitrut 1st Gear Member

Salut, ai luat fara rabla, sau aveai deja tichet activat? La mine a ajuns in tara la sf lui decembrie si am hotarat sa astept rabla 2022, dealerul m-a mintit ca nu poate face inscrierea in program fara VIN si astfel am pierdut fondurile din 2021, si am zis ca daca tot a durat atat macar sa ies cat mai bine la pret. Comanda 11 martie

13. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    Pai rabla 2022 cand apare?In aprilie posibil.

14. Bogdan Style 1st Gear Member

Am primit masina de ziua mea. :)
    E minunata! Senzatia de spatiu e faina! Este exact cat sa nu fie prea mult.
    La volan ma simt ca la orele de scoala. Acest buton ce face? ("What this button dooo?!":blow:)
    Comuncarea cu agentul dealerului din Bacau a fost o experienta placuta si interesanta.
    Are o viata destul de grea cu nesiguranta termenului livrarii si comunicarea cu clientii. :hi:

j.tibi apreciază asta.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare