1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Sunteti multumiti de service skoda?

Discuție în 'Discutii generale Skoda' creată de pompo, 15 Oct 2008.

  1. pompo 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2008
    Mesaje:
    2
    Salut, eu sunt cam nou pe aici si sunt si suparat de service skoda TG MURES atat de personal cat si de serviciile oferite, obraznici si servicii de proasta calitate. Din aceasta cauza as dori ceva informatii despre delcar brasov. Am o skoda superb de 2 luni luata de noua de la ei, am avut ceva probleme nu prea complicate la ea iar cei de la service pana acu m-au tratat cu indiferenta si nesimtire pot sa zic.
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Noi 2009
  2. Ionut_SIG

    Ionut_SIG Silver Member

    Înscris:
    10 Noi 2008
    Mesaje:
    326
    Locație:
    Bacau
    Stie cineva daca reprezentanta Skoda Bacau e serioasa ?
     
  3. cristea_81 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2008
    Mesaje:
    1
    Locație:
    Bacau
    ce intelegi TU prin serioasa!??!
    pentru mine dealeru a fost si pana in rai sa-mi faca actele pentru achizitionarea masinii iar dupa........la orice ora o sun(in limitele decentei) raspunde si ma ajuta cu orice problema as avea.....precizez ca relatia:cool: client-->dealer trebuie sa ramana SI DUPA CE AI ACHIZITIONAT automobilul!!!!
     
  4. melania 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Mesaje:
    2
    salut

    eu am fost la service-ul din Pitesti- Autec Autotechnik si am fost foarte multumita de serviciile lor.
    Au preturi foarte bune la piese si la manopera.:)
    In Bucuresti gasesti preturi foarte mari si in plus mai trebuie sa si astepti pentru o programare.:(
     
  5. melania 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2009
    Mesaje:
    2
    salut

    eu am fost la service-ul din Pitesti- Autec Autotechnik si am fost foarte multumita de serviciile lor.
    Au preturi foarte bune la piese si la manopera.:)
    In Bucuresti gasesti preturi foarte mari si in plus mai trebuie sa si astepti pentru o programare.:(
    iti recomand cu caldura sa mergi la ei
    daca vrei iti pot da si un numar de telefon : 0248 606022 si ceri la service

    daca te mai pot ajuta cu ceva....?
     
  6. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Edit mesaj

    Daca trebuie sa facem anumite modificari in posturile noastre imediat ce am postat mesajul, putem folosi functia EDIT a mesajului fara a posta doua mesaje aproape identice.

    Melania bine ai venit printre noi.
     
  7. emytdi

    emytdi 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Mesaje:
    70
    Locație:
    Buzau
    elcargid buzau

    Cu toate ca nu sunt proprietar de skoda am dus o octavia 2 in service la Buzau de 2 ori, la Elcargid. Cu unele mici exceptii legate de termenele de finalizare..3 zile maxim..in rest am fost foarte multumit de tinichigerie. Mai mult nu am avut de-a face cu ei. Pe alte forumuri sunt cotati foarte bine.
    S-au purtat foarte bine chiar daca masina nu era de Buzau ci de Bucuresti.
    Mult succes!:)
     
  8. Eddye 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Iun 2009
    Mesaje:
    3
    ElcarGid Buzau

    De acord in ceea ce priveste ElcarGid-ul. Fac treaba foarte bune. Masina a fost luata de la ei, am avut garantzia la ei, mereu si-au facut treaba cu simt de raspundere, sunt amabili, au "meseriasi" buni...........singura problema ...din punctul meu de vedere, au niste pretzuri cam "piperate". Dar pana la urma calitatea se plateste.
     
  9. emytdi

    emytdi 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Mesaje:
    70
    Locație:
    Buzau
    Da aici ai dreptate

    Da..stiu ca au preturi piperate..dar macar fac treaba. Si mai stiu ca sunt cam grabiti sa schimbe tot ce prind..nu stiu cum procedeaza cu tarifarea..daca te anunta inainte sau iti pun factura in maini si "asta e , plateste"..Sincer asta am intalnit-o la focsani. Si nu am acceptat nimic pana nu semnez!! Si va sfatuiesc sa va "tiganiti" cu asa zisii sefi de service pana vi se respecta decizia sau drepturile.!!Sa nu va fie jena ca asa ne i-au pe toti de fraieri..ca deh ai Skoda si ai bani..E la mine nu le merge!!
     
  10. alin_tga 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Iun 2009
    Mesaje:
    1
    Sevicele PBV1 .....NISTE NERUSINATI!!!!!

    AM O SKODA OCTAVIA II SI LA 29000KM MI SA FISURAT RADIATORUL(PE ZONA CU PLASTIC)
    AM MERS LA EI SI MI-AU SPUS CA AM LOVIT MASINA...:confused: LE-AM DEMONSTRAT CA NU AM CUM SA LOVESC MASINA SA SPARG RADIATORUL FARA SA SPARG BARA ,SCUTUL,SAU SA ZGARII CEVE PE ACOLO.
    MA ROG.... EI VOR SA SCHIMB PE CASCO RADIATORUL SI NU AM REUSIT SA AI CONVIG CA NU AM LOVIT MASINA.NISTE NESIMTITI!!! .
    AVEAM O PARERE MAI BUNA DESPRE Porsche ROMANIA DAR VAD CA NU PREA ACCEPTA SA SCHIMBE PIESE PE GARANTIE.
     
  11. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Trebuie reclamati la PoRo si la protectia consumatorului, sa vezi ce repede se va rezolva treaba...
     
  12. alexversace 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2009
    Mesaje:
    4
    sa va aduc la cunostinta o problema extraordinara..... am o skoda octavia an 2005, intr-o dimineata constat ca nu mai functioneaza aerul conditionat, semnalizarile, stergatoarele si farurile, ce ma fac? (am uitat sa va spun ca locuiesc in ploiesti), eram si in concediu si vroiam sa merg in sinaia.....ce ma fac ? simplu... merg la service-ul skoda. explic "profesionistilor" problema la care dupa 2ore de asteptare intru cu masina la diagnoza dupa alte 2.30ore aflu rezultatul diagnozei an facut un SOC cand am auzit MASINA MEA ARE CALCULATORUL DE CONFORT ARS, NUSTIU CATE RELEE, SI MULTE ALTELE COSTUL INTERVENTIEI MA COSTA APROXIMATIV 2000 RON. SI ESTE GATA IN APROXIMATIV 6 - 8 ZILE...... IAR COSTUL DIAGNOZEI ESTE DE 270RON. sa fac infarct la cele auzite... totusi m-am decis sa plec la sinaia ajuns acolo am intrat in cateva service-uri din vorba in vorba cu mecanicii am aflat ca exista un electrician auto foarte bun nea ALECU (in varsta de 65ani). il caut cteva ore si spre norocul meu il gasesc la un garaj in fata blocului, ii spun problema mea si el RUDIMENTAR FARA CALCULATOR INCEPE SA FACA O DIAGNOZA IN APROXIMATIV 30 MINUTE IMI SPUNE CA AM UN RELEU ARS SI IMI FACE MASINA M-A COSTAT 35RON. DAR DE ACUM SA VEDETI PROBLEME MASINA MEA NU TRAGEA PE SERPENTINE NU AVEA PUTERE DUPA UN TIMP COBOR SI RIDIC CAPOTA CONSTAT CA "MESERIASII" SERVICE-LUI DIN PLOIEST DE LANGA METRO CAND AU DESFACUT AU UITAT SA MONTEZE ADMISIA ELECTRONICA DEACEEA NU AVEA PUTERE....... BUCUROS CA AM REZOLVAT PROBLEMA AM CONTINUAT DRUMUL PE SERPENTINE DUPA 1ORA CONSTAT CA SE RIDICA TEMPERATURA OARE CE O FI COBOR SI RIDIC CAPOTA CONSTAT CA "MESERIASII" NU AU CONECTAT VENTILATORU RISCAM SA MI SE CALEZE MOTORUL NOROC CA AM OBSERVAT LA TIMP. acum intreb oare ce este de facut? o zi buna tuturor si fara evenimente!
     
  13. Tetel 5th Gear Member

    Înscris:
    29 Apr 2009
    Mesaje:
    124
    Locație:
    Busteni
    Eeeee

    Extraordinaaaaaaaar, totusi nu ma mira, traim in Romania, eu personal cand am achizitionat Fabiutza ma gandeam cu groaza ca o sa vina prima revizie, m-am interesat la multe service-uri, e inutil sa mai spun ca reprezentantele Skoda practica de departe cele mai mari tarife pe motivul ca iti acorda garantie, Cum masina mea nu mai are treaba cu garantia am apelat la o cunostinta din Busteni si totul se rezolva la preturi comestibile in masura in care se poate face ceva la acel service, e mai micutz si mai putzin dotat dar cu bunavointa se rezolva destule. CONCLUZIE - nu am apelat si sper sa nu fiu nevoit vreodata la o reprezentanta Skoda, eu ii inteleg, au oameni de platit, chirii si altele, dar si ei sa ma inteleaga pe mine, de-asta ma bucur ca exista acest forum. Fara suparare.
     
  14. Cris84

    Cris84 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Mesaje:
    58
    Locație:
    Bucuresti
    Eu am avut probleme mari cu PBA. Recomand cu caldura Avia.
    Inca ceva, expresiile astea gen "e normal, traim in Romania" sunt o mare prostie. In definitiv Skoda nu este reprezentata oficial in Romania. Prin urmare orice dealer isi poate practica propria politica. Iar daca unii sunt escroci, ei bine, e dreptul lor.
     
  15. jclau

    jclau 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2009
    Mesaje:
    26
    Locație:
    galati
    Ivas Galati

    cred ca nu se poate face o regula..nu toti dealerii skoda sunt atenti doar pana cumperi masina si dupa..cu toate ca si eu sunt profund dezamagit!
    am avut un accident cu masina si a trebuit reparata! mi-au spus ca e gata in 3 -4 saptamani! dupa 4 saptamani am descoperitr insa ca stia nu-mi dadusera comanada nici de piese! auzi scuza "nu avem oamani ptr ca si-au luat concediu"(era august ce-i drept)!! am facut un scndal monstru!! binenteles ca au fost nevoiti sa-mi dea o masina in locul celei lasate la ei in service! reparatia a durat 3 luni si ceva timp in care am condus o o2 in locul o1 ! a fost si o parte buna m-am hotarat ce sa-mi cumpar dupa!:)
     
  16. emytdi

    emytdi 3rd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2009
    Mesaje:
    70
    Locație:
    Buzau
    Da .aceeasi problema peste tot. Si apropos MOBEL ploiesti..o adunatura de meseriasi ce nu a vazut lumea. Unui skodist nu i-au strans suruburile de la filtru de motorina..SOC nu alta. Omu s-a trezit cu motorina toata imprastiata pe motor. CIRC nu alta. cate si mai cate nu sunt. Eu unul ma pot lipsi de asa zisa garantie , care dupa 10.000km cam dispare..In aia 2 ani nu stiu ce acopera Poro...in fine. Feriti-va de reprezentante cat se poate!
    Cum a zis TETEL...platiti si femeia de servici si portarul la revizie!
    400RON sa-mi faca revizia de 15.000 si asta doar schimbul de ulei-Aral??!!!WTF? Ma crede skoda fraier? Mai bine imi schimb eu singur toate consumabilele si sunt sigur ca mi le-am schimbat ..nu am surprize sa gasesc filtrul vecinului pus drept de nou cum s-a mai intamplat! Noroc la cine nimeresti!
     
  17. MicuTZu83

    MicuTZu83 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2009
    Mesaje:
    68
    Locație:
    CRAIOVA
    Eu nu iau apararea service'ului...dar voi nu gresiti niciodata, sau nu uitati nimic cand lucrati, mai sunt cazuri izolate cand se greseste involuntar, si gata ati sarit la gat; eu am multi prieteni sko'dishti, unu a plecat din Arad cu suruburile destranse la filtru motorina, altul din Timisoara, au fost foarte operativi cei de la service si-au cerut scuze si chiar au trimis mecanic in oras sa rezolve problema.

    Foarte bine sublinia mai sus cineva, sevice'urile nu sunt reprezentante oficiale, sunt dealeri, toti astia care scriu cu foarte multe semne de punctuatie !!! ??? sa puna mana sa deschida ei un service(unde sa fie cum ar vrea ei), sa vezi de cate probleme te lovesti(cea mai mare e lipsa de personal calificat si seriozitate) sa nu mai fie atat de CATEGORICI!

    Subliniez, cazurile de nesimtire si rea vointa nu trebuie iertate niciodata, dar eu am fost in austria la service VW, si eram in CONCEDIU, m-a lasat masina, si bineinteles daca eram in ROMANIA cum se proceda: intri, urli, dai cu pumnu in masa, tu esti client...care are probleme si trebuie rezolvate ACUUMMMM, doar esti in concediu, si ai nevoie de masina.
    Ei acolo altfel pe poarta discutia, exista respect reciproc, si credeti-mi sunt foarte multi oameni de buna credinta in multe locuri, dar cand vii tu CLIENTUL, dai cu pumnul in masa ca doar TU ai dreptate, devii cand sctirit...si aici nu vorbim de numai de angajatii din service'uri.
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Noi 2009
  18. MicuTZu83

    MicuTZu83 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Oct 2009
    Mesaje:
    68
    Locație:
    CRAIOVA
    Radiatorul era doar crapat si nu avea nici o urma de la alte lovituri pe el?
     
  19. Black Daniel Guest

    Da-mi voie sa te contrazic aici. E vorba doar de seriozitate si de respect pentru client. Nu numai pentru un service, ci pentru oricine vinde un produs sau un serviciu. Atat.
    Daca s-ar extrapola logica ta, ar insemna sa fii nevoit sa iti deschizi o alimentara, pentru ca vanzatoarea e acra sau te inseala, sa iti faci firma de constructii, pentru ca nu iti place cum ti-au vopsit mesterii peretii, si exemplele ar putea continua la nesfarsit.
    Nu, ideea e ca fiecare ar trebui sa faca ceea ce stie sa faca, dar sa faca bine si sa respecte clientul.
    Care client ar trebui sa fie stapan, atata timp cat banii sunt in mana lui, iar vanzatorul de produse sau servicii nu detine vreun monopol.

    Parerea mea :D.
     
  20. andreistn01 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2009
    Mesaje:
    18
    eu sunt din bucuresti si nu am avut nici o problema pana acum cu service ul de la avia motors oameni seriosi produse si lucrari de calitate :) imi pare rau sa aud ca in tara lucrurile nu stau tocmai asa :(
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare