1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Superb 3 Liftback Ambition 2.0 TDI DSG 150CP

Discuție în 'Skoda mea' creată de B.Razvan, 17 Iul 2021.

1. B.Razvan

B.Razvan 1st Gear Member

Salut!
    Acum o luna (17.06.2021) a ajus si masina mea dupa vreo 3 luni jumatate de asteptare ... Am inteles ca este o problema la fabrica cu o parte din piesele comandate din China si ca din aceasta cauza s-ar intarzia livrarea comenzii.
    Toate bune si frumoase... Astept.
    Culoarea masinii aleasa initial a fost Quartz Grey, insa am fost sunat si mi s-a spus ca nu se mai poate comada nici o nunta de culoare din gama Grey. Nici pana in ziua de azi nu am inteles de ce? Poate stiti voi mai multe.
    In urma informatiilor primite m-am indreptat catre Bryliant Silver ... care e tot GRI!!! Dar aparent, este alta culoare pentru ei si a fost posibila alegerea acestei culori. ( am vrut si Business Grey... dar trecem peste).
    Am atasat o poza mai jos cu dotarile optionale.
    Bun.. Dupa o luna de cundus ma declar pe deplin multumit, este comfortabila, este silentioasa.
    - Cutia DSG este... de vis schimba lin si fara socuri (pe masina anterioara am avut o cutie de viteze manuala).
    - Farurile Top Led sunt "superbe" si isi fac treaba foarte bine noaptea (fata de H7 fara lupa, acum noaptea a devenit zi).
    - Spatiul din interior... staptiul este as putea spune exgerat de mare, dar binevenit.
    Cheia ... mi se pare deplorabila... sigur puteau sa faca ceva mai frumos cu ea. Pare a fi o chinezarie ieftina. Plastic total.
    Pe viitor o sa vreau sa fac un RetroFit cu Virtual Cockpit, Senzori pentru partea din fata a masinii, Senzori in oglinzile laterale pentru unghi mort si lumini ambientale.

WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.07.08 (1).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (6).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (5).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (4).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (2).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (1).jpeg WhatsApp Image 2021-07-17 at 13.21.21 (3).jpeg

2. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    Frumoasa dar ar fi meritat 190 cp sau 200..nu stiu care/ cum mai este..

3. B.Razvan

B.Razvan 1st Gear Member

Da, 190CP, dar din ce am inteles creste mult consumul. Nu stiu sa iti zic mai multe, posesorii unei astfel de motorizari cred ca pot sa ne lamureasca.
    Momentan consumul la mine este undeva la 12%, dar sunt sigur ca o sa scada.
    Diferentele intre cele 2 motoare sunt ca unul este facut din fonta (150CP) si unul din aluminuiu (190CP). Adica este vorba de greutate si de soft, banuiesc.

Little Big apreciază asta.
  4. ervin87 1st Gear Member

Salut!
    Sa fie intr un ceas bun, cat mai multi km fara evenimente.
    Am o intrebare, ai slot card SD pentru media?
    Ai Bolero 8.2"?

5. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Silver Member

volanul atesta faptul ca are MIB 3, fara sd carduri. Bolero sau Amundsen...este aceeasi unitate.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare