1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Superb 1.4 TSI 125 cp

Discuție în 'Skoda mea' creată de Vasile Mihali, 7 Iul 2021.

1. Vasile Mihali 1st Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Buna tuturor,

Dragi colegi, vreau sa impartasesc cu voi ca dupa indelungi cautari (aproape 1 an) nu am mai rezistat si am achzitionat Superbul din titlu (91000 km, an 2010). Dupa multa lectura google, am tot evitat motoarele TSI dar se pare ca am ajuns tot acolo deoarece dupa o verificare pe tester si un test drive pe autostrada (a condus dealerul) masina mi-a placut foarte mult.
    Desi nu are foarte multe dotari interiorul arata foarte bine. Am tot cautat informatii in legatura cu aceasta motorizare si nu prea am gasit foarte multe decat ceva filmulete pe la turci si ceva info pe forumurile din uk. Rog colegi care au mai avut asa ceva sa mai impartaseasca din "trairile" lor. Pe tester au aparut doar ceva erori, una legata de sonda lambda undeva pe la 80000 de km si ceva legat de intreruperi electrice dar se pare ca acestea au cauzate de schimbarea bateriei. Dupa ce au fost sterse acestea nu au mai aparut
    Inca sunt putin stresat in legatura cu fiabilitatea motorizarii dar avem programare in reprezentanta si o sa vedem ce spun si cei de acolo.
    Cu speranta ca nu v-am plictisit va salut cu respect.

2. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    Eu i.as schimba distributia!De ce crezi ca au trecut la curea in loc de lant?Dar na,nu e musai sa ai probleme..Mie unul mi se pare submotorizata cu 125 cp.

efa982 apreciază asta.
  3. Vasile Mihali 1st Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Se misca destul de binisor pentru nevoile mele. De dus copii la gradinita (12 km dus intors) si mai cate un drum exterior pe luna si un concediu. In legatura cu distributia sa vad ce spun cei de la reprezentanta. Intre timp se pare ca am avut ghinion. La drumul spre casa de la dealer s-a rupt o spira de la un arc fata deci maine la service. Am avut trei masini pana acuma si la toate cand le-am cumparat la inceput am avut ghinion (se pare ca si la asta :)) dar dupa au mers exemplar. Asta este loteria cu masina second.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare