1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Scala Style 1.0 TSI

Discuție în 'Skoda Scala' creată de Adi Z, 13 Iun 2019.

1. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Mulțumesc pentru informații, voi încerca și eu, dar mai întâi trebuie să o comand :)

2. Capone26

Capone26 3rd Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Asa e are accesorii de montaj, dar instrucțiunile sunt pentru telefoane, destul de sumare. Dacă ați urmărit pe cei care montează folii pe telefoane, de acolo prindeți mai mult,, know how,,

3. Emilian Radu

Emilian Radu 2nd Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Clara anti-amprenta, este foarte ok. instructiunile lui Capone26 sunt perfecte :)

j.tibi apreciază asta.
  4. Ianculescu Stefan

Ianculescu Stefan 2nd Gear Member

Locație:
    Targu-Mures
    Salutare.

Saptamana aceasta am pus folie pe geamurile spate cu factor de protectie la caldura soarelui ATR (maxim) si procent de transparenta de 4%. Operatiunea a fost realizata la Brasov, la Glasstuning.

Imi place ce a iesit si cum au lucrat baietii.

5. Capone26

Capone26 3rd Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Au demontat și fetele de uși?

6. Emilian Radu

Locație:
    bucuresti
    Pentru cei din Bucuresti si de pe langa: va recomand folii pe geamuri la https://www.tinted.ro/ Sasha este baiatul care monteaza :) foarte ok.

Capone26, nu este nevoie sa se dea fetele de usa jos pentru montarea foliilor

Little Big apreciază asta.
  7. Capone26

Capone26 3rd Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Depinde de atelier, sunt destui care demontează toată ușa din păcate. De aia întrebam... Dacă dai de unii care zic ca numai asa montează, mai bine renunti decât sa ciobaneasca fetele de uși la o mașină nouă.

8. Emilian Radu

Locație:
    bucuresti
    Hello,
    Aseara circulam regulamentar in aglomeratie si am avut o patzanie foarte ciudata, in timp ce ma deplasam cu viteza a doua la relantii :) regulamentar ca in Bucuresti :), am scos din a doua, iar apoi am bagat iar in treapta a doua si voiam sa merg in continuare (precizez ca inca eram in miscare), moment in care s-a auzit un sunet ciudat si s-au blocat rotile ca si cum ar fi franat brusc... cu un sunet de fier de la motor/roti de blocaj asa... am apasat ambreiajul, apoi motorul a functionat normal si am mers mai departe.

9. SpaceX 1st Gear Member

Nu ai cuplat complet ambreiajul probabil si ti-a agatat treapta.

10. SpaceX 1st Gear Member

Am sunat la dealer si se pare ca Skoda Connect trece printr-o mentenanta si momentan e cazut. O sa ii dea drumul in curand.

11. Capone26

Capone26 3rd Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Emilian Nu ai avut nici un obstacol în fata mașinii? Bănuiesc ca știi cum funcționează front assistul, eu am pățit sa îmi frâneze cand detectează alta mașina care ruleaza în giratoriu și eu eram încă în mișcare, sau la trecere de pietoni și mașina încă se mișcă foarte încet.

j.tibi apreciază asta.
  12. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Și eu am avut vreo două surprize de la Front Assist, una în giratoriu - cum descrie Capone26, iar alta când o mașină din fața mea a încetinit, și eu la fel, dar Front assist-ul a considerat că el e mai tare și m-a oprit complet :)

13. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Am primit folia de protecție pentru Bolero, dar mi-a venit îndoită - mulțumesc pe acestă cale celor de la Fan Courier :aggressive:
    Cei de la 24gsm mi-au spus să încerc să o îndrept și să o montez, iar dacă face cute mi-o schimbă. Ce părere aveți?

14. Capone26

Capone26 3rd Gear Member

Locație:
    Alba Iulia
    Nu știu dacă se îndreaptă, poate presata la cald, dar nu știu cât de cald e în regula fără sa strice. Poți cu feonul sa încerci, ținându-l departe de folie.

15. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Operațiune reușită: am îndreptat-o și am aplicat-o. Mi-a ieșit din a doua încercare, că prima oară am pus-o cam vai de mama ei :)
    Capone26, mulțumesc pentru instuctaj.
    Referitor la decupare, cam lasă de dorit, partea de sus e tăiată puțin concav, dar nu se vede decât de aproape. Ideea e să protejeze ecranul.

16. Emilian Radu

Locație:
    bucuresti
    Nu iti face griji! nu este indoita, la aplicare se va aseza perfect.. folia are un strat mai gros plastifiat care defapt este doar o protectie.

j.tibi :D voi merge special la nenea cu folii sa il las sa-si faca masuratorile mai bine! tin sa precizez ca eu am fost primul client pentru folie si a refacut masuratorile de cateva ori... in viitor cand veti schimba folia *probabil 1-2 ani :D veti avea decupaj perfect :) promit!

j.tibi apreciază asta.
  17. enedelcu

enedelcu 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Acum ca a mentionat j.tibi am observat si eu, dar cel putin la mine trebuie sa te uiti de foarte aproape ca sa vezi

18. Ianculescu Stefan

Ianculescu Stefan 2nd Gear Member

Locație:
    Targu-Mures
    Nu au dat fetele de usi jos.

19. Popescu Liviu

Popescu Liviu 1st Gear Member

Porsche Asigurari, este mai la indemana.

20. enedelcu

enedelcu 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Mulțumesc, am făcut pana la urma la Allianz Țiriac - 609 E in rate trimestriale și 647 RCA 1 rata.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare