1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Scala Mud Flaps + Foot Rest

Discuție în 'Skoda Scala' creată de ciolan, 12 Mar 2021.

1. ciolan

ciolan 2nd Gear Member

Am avut cateva zile libere si mi-am facut de lucru :)

Am montat 4 mud flaps si foot restul din imagini, toate cumparate de la reprezentanta Skoda, sunt destul de multumit de rezultate, voi ce parere aveti?

Daca sunt si pot sa raspund la intrebari, sunt aici.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

2. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    Cele pe fata vor strânge mizeria in spatele carenajelor!

ciolan apreciază asta.
  3. ciolan

ciolan 2nd Gear Member

Inca-s in perioada de teste, masina e doar de oras in mare, poate nu e asa rau, sper sa mai reduca din stropi de pe caroserie.

Little Big apreciază asta.
  4. serj80 1st Gear Member

Ce fel de foot rest ai pus ?

5. ciolan

ciolan 2nd Gear Member

6. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Am și eu apărătoare de noroi, nu prea recduc stropii + mizeria de pe caroserie, iar cele din spate sunt bune de agățat bordurile la parcarea cu spatele :)

Adi Sim și Little Big apreciază asta.
  7. serj80 1st Gear Member

Salut ! Mi-a venit si mie azi foot-restul. Poti sa-mi spui ce modificari i-ai facut si cum l-ai prins ? Multumesc.

8. ciolan

ciolan 2nd Gear Member

Salut,
    Intai se scoate un clips de la maneta de deschidere portbagaj, in interior, spre motor e acel clips, se poate scoate si cu degetul.
    Apoi se scoate manerul si un surub de sub acel maner. Dupa acea, acel plastic se moate misca/dezlipi, destul cat sa bagi acel footrest acolo, are si o sina unde poate intra. Prin partea de sus trebuie bagat footrestul, toata treaba e destul de micaloasa si pozitia e incomoda, trebuie rabdare multa si efort. Am tot bagat footrestul si am tot probat, scos - modificat si tot asa, pana a stat bine in locul dorit.

Eu am modificat footrestul in partea de jos si pe spate, avea chestii care stateau in calea montarii, acolo cred ca trebuie sa vezi cum ar sta mai bine la tine.
    Daca cumva la sfarsit ai niste jocuri si nu sta super fixa, merge perfect niste scai dublu adeziv.

9. andreicriv 1st Gear Member

as ruga inițiatorul dacă poate face un pustiu de bine sa măsoare ce înălțime și lățime are metal footrest ul.intreb pentru ca vreau sa îl adaptez la mașina tatălui care nu e skoda dar spațiul respectiv pare similar ca dimensiuni.multumesc

10. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
  11. andreicriv 1st Gear Member

am găsit la ei dar pt un model generație precedenta,deși ochiometric spațiul pare la fel.in fine...o sa încerc. Ma interesa sa știu oare dacă și cel de skoda ar merge

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare