1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Octavia 4 RS 2.0 TSI DSG

Discuție în 'Skoda mea' creată de Ionut Sandu, 25 Noi 2021.

1. Ionut Sandu

Ionut Sandu 1st Gear Member

Locație:
    Bucharest
    Salut,

M-am decis să scriu și eu aici despre mașina pe care am comandat-o. În august 2021 am dat comandă de o O4 RS 2.0 benzinară dsg, termen de livrare 30-35 de săptămâni, dealer-ul încă nu știe nici o informație despre VIN sau data de producție.
    Am decis să fac acest pas pentru că am suferit de lipsa de cai de pe O2 fl 1.4 MPI 80 CP. Aș dori să știu cum ar trebui să exploatez acest motor eu venind de pe un motor aspirat și dacă știe cineva dacă pe acestă motorizare mai există acel consum de ulei tipic acestor motoare TSI.
    În rest, nu am apucat să conduc acest tip de mașină, cred că cel mult 15 minute în test drive....Am rămas profund impresionat de performanțele mașinii și de comfortul pe care îl oferă.

Mulțumesc!

2. BMR

BMR 1st Gear Member

Locație:
    CONSTANTA
    Salut,

Incepand cu anul 2015 a fost introdus motorul EA888 generatia a treia, la care s-a remediat problema consumului de ulei. Nu ar trebui sa ai probleme cu asa ceva, mai ales ca va fi auto nou. Intretinere buna si la timp, piese de calitate, combustibil bun si talpa.
    2.0 TSI e un motor potent, trage bine si te indeamna sa faci km multi.

Ultima editare de un moderator: 28 Noi 2021
    Ionut Sandu apreciază asta.
  3. Ionut Sandu

Locație:
    Bucharest
    Multumesc mult de raspuns! Plângeam oricum după cai, acum cred că nu o sa mai fie o problemă. :))
    Răbdare să am până sosește mașina, dealer-ul nu are nici un detaliu concret....

4. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    La anul si la multi ani!

Ionut Sandu și efa982 apreciază asta.
  5. Ionut Sandu

Locație:
    Bucharest
    Daaa...asta imi zic zilnic. Termenul dat a fost si este destul de mare, sper insa sa nu se depaseasca perioada contractuala :)))

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare