1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Octavia 3 FL 2017

Discuție în 'Skoda mea' creată de BogdanBgd, 21 Iul 2021.

1. BogdanBgd

BogdanBgd 2nd Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Salutare colegi skodisti
    Va prezint si eu noua mea achizitie,o Sokda Octavia 3, FL 2017 achizitie Germania, motorizare 2.0 TDI, 150 CP ,DSG 6 rapoarte.
    Momentan sunt foarte multumit de ea.
    Minusuri, rezervorul foarte mic, 50L, cu un plin nu am facut mai mult de 700km.
    Este prima mea masina automata, cutia schimba foarte bine, doar ca subtureaza foarte rau motorul.
    Sunt fost posesor de Dacia 1310 (prima masina, cine nu a avut o dacie?:)) ) pe care am condus-o timp de un an imediat ce am luat permisul, dupa am avut un Opel Astra G 1.4 benzina. Dupa Opel am facut marea trecere la Octavia 2,1.9 TDI BXE 2008 pe care ma condus-o 4 ani, de care am fost foarte multumit.
    A urmat Octavia 3 2.0 TDI 2013 manuala. O masina foarte buna, caruia i-am facut retrofit la Columbus MIB2, ea neavand navi, cu ajutorul colegilor de pe acest forum.
    In prezent masina de mai jos

2. BogdanBgd

BogdanBgd 2nd Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Alt minus ar fi, lipsa ventilatiei in scaune :)),dar nu stiu daca exista optiunea aceasta pe Octavia?
    Este prima masina cu interior din piele.
    Primul lucru pe care i l-am facut, i-am pus folie pe geamurile din spate cu transparenta 5% :D.
    In viitorul apropiat, doresc sa ii fac retrofit la BSD, oglinzile le-am achizitionat la un super pret de pe Ebay, au venit intregi :))

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare