1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda octavia 3 BALANSARE FAȚĂ

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de Marian ion, 20 Iul 2022.

  1. Marian ion 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2022
    Mesaje:
    1
    Buna ziua acum 2 saptamani am achizitionat o skoda octavia 3 facelift 2017,mașina are 100.000 km.
    Problema mea este ca masina balanseaza pe față atunci cand dau de hopuri,denivelari,face mai multe curse de balans ,nu doar una cum ar fi normal ceea ce o face instabilă,nesigură.
    Am fost la reprezentanță le-am zis baieților sa facă un test de amortizoare pe față,in urma testelor a reieșit o valoare de 51% pe partea soferului si 57 le partea pasagerului,spunandu-mi ca sunt uzate dar sunt in limite admise si ca nu am de ce sa schimb telescoapele pt ca mersul mașini s-ar putea sa nu se schimbe cu mult.
    Acum va intreb pe cei care ați trecut prin așa ceva,CE ESTE DE FACUT????masina si daca te apeși cu mainile de caroserie se simte cum se zgalție toata mașina intr-un mod exagerat...nu stiu ce sa fac si unde sa o mai caut ,nu mi se pare normal mașina de 100.000 km sa balanseze iar la service sa imi zică ca este normal...va rog ajutați-ma cu un sfat
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare