1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skod Yeti 4x4 1.8 TSI

Discuție în 'Skoda mea' creată de Doctor X, 5 Sep 2022.

1. Doctor X 1st Gear Member

Locație:
    București
    Salutare!
    Sunt nou posesor de Yeti, cu hibele cunoscute la motor (cod CDAA) și la plafonul panoramic. În afară de astea și de consum (de benzină și ulei), mașina e perfectă pentru mine. :)
    Am făcut deja o pană urâtă, așa că i-am luat roți noi cu gume all terrain, inclusiv roată de rezervă, să scap de o grijă.

2. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    De ce ai preferat sa cumperi motorizarea asta?

3. Doctor X 1st Gear Member

Locație:
    București
    Am vrut o motorizare pe benzină și singura disponibilă pe 4x4 a fost asta. Recunosc că nu m-am documentat îndeajuns înainte de achiziție, dar tot îmi place mașina, chiar dacă umblu cu bidonul de ulei în portbagaj. Deh, prostia și domnia se plătesc. :)
    Poate peste ceva timp, când îmi voi permite și dacă îmi va ajunge cuțitul la os, voi apela la meșterul de la Vâlcea pentru un diagnostic și o operație de întinerire.

Little Big apreciază asta.
  4. Little Big

Locație:
    Bucharest
    Nedocumentat am fost și eu când am ales 1.2Tce de la Renault.

5. Doctor X 1st Gear Member

Locație:
    București
    Probleme cu supapele?

6. Little Big

Locație:
    Bucharest
    Pierdea ulei.A fost prost din proiectare Eu nu am avut probleme dar mulți au pățit.o.Am dat.o la 45.000 km de nevoie..

7. Doctor X 1st Gear Member

Locație:
    București
    A ajuns la doctorul de motoare, după ce m-am trezit fără compresie pe unul dintre cilindri:

WhatsApp Image 2022-11-03 at 09.33.52.jpg

Aștept diagnosticul complet și amenda. :)

8. Little Big

Locație:
    Bucharest
    Cam 7000 lei.cu distribuție..

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare