1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Retrofit Volan încălzit Skoda Octavia 3

Discuție în 'Alte modificari' creată de B98XAL, 22 Iun 2020.

1. B98XAL

B98XAL 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutare dragi colegi!
    Perioada de carantina mi-a dat ceva bătăi de cap și cum timpul liber a fost mult mai generos mi-au venit tot felul de idei.
    Așadar azi o sa vorbesc despre Volan cu încălzire varianta VRS + manete ACC cu Limitator și avem nevoie de următoarele piese:
    1.1 5E0419091CD HTH - Volan Octavia FL VRS cu încălzire;
    1.2. Airbag varianta Octavia 3 FL (se poate observa in poza atașata ca acest airbag este mult mai plat in partea de sus și ai o vizibilitate mărita a ceasurilor de bord);
    2. 5Q0953569B - Unitate coloana direcție cu încălzire volan VALEO;
    3. 5Q0 953 502AL IGI - manete ACC cu Limitator;
    4. 5Q0972726 - Conector coloana direcție cu încălzire (cel de pe mașina are 16 pin, cel nou 14);
    5. A0185458526- 2 X pin conector ;
    6. 2 fire de 1.0 mm pentru încălzire volan - lungime 1,5m;
    7. 5K0953223C - Suport manete ACC cu Limitator VALEO;
    8. N90584502 - 2 X Șurub forfecare suport manete.
    Procesul acestui retrofit se afla in derulare, aștept sa-mi sosească Mufa.
    Va atasez câteva poze cu volanul cât și cu noul meniu din unitatea media după activarea volanului cu încălzire

2. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

Mos, felicitari!!! Ma bucur ca reusesti sa il faci...stiu ca vroiai de ceva vreme. Arata bine volanul (este asa cum trebuie acum) :)

3. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Tot Marius te.a ajutat?:)

4. B98XAL

B98XAL 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Nu, volanul l-am luat de la Mircea din Constanța. Este varianta de
    kodiaq vrs 2020 cu logoul nou.

Little Big apreciază asta.
  5. B98XAL

B98XAL 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutarea, retrofitul a fost finalizat după 3 ore de munca, in mare parte scoaterea suportului de pe coloana de direcție mănâncă cel mai mult timp.
    Dacă tot am schimbat coloana de direcție, am comandat și grupul de manete cu limitator de viteza.
    Stați pe forum, urmează cel mai costisitor și complex Retrofit, nu va spun mai multe deocamdată

Dumitru Sabin apreciază asta.
  6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Tot "Marius" va ajuta?

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare