1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Retrofit Side Assist Karoq (BSD,RTA)

Discuție în 'Alte modificari' creată de Dumitru Sabin, 24 Iun 2020.

1. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

Buna seara!

A sosit vremea pentru urmatorul retrofit.

Dupa o asteptare de 3 luni a sosit pachetul cu setul complet pentru Side Assist.

Prezentarea sistemului a fost facuta de colegul nostru Alex B98XAL, caruia vreau sa ii multumesc pentru sfaturi.

Setul este complet - carcase oglinzi (le-am vopsit in Bucuresti), leduri, cablaj, piulite, mufe, siguranta, suporti pentru radare si...radarele 2Q.

Dupa montaj revin cu mai.multe detalii.

2. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

Salutare.

Dupa aprox 12 ore de munca (cumulate) si ajutorul unui bun amic de pe acest forum am biruit acest retrofit.

Cu mentiunea ca am desfacut de 3 ori bara spate... desi andrei a montat.o impecabil am uitat sa cuplez mufa de la senzori si kessy... era pe partea mea :(. Apoi singur am rezolvat...deja stiam cum sa desfac..am invatat de la el dar am pus bara prost...ceva nu a intrat unde trebuia si am desfacut iar.

In rest...a mers binisor. Este un retrofit greu... la fel de greu ca cel de xenon d p octavia.

Am atasat poze. Diseara voi atasa poze cu meniul, oglinzile si functionarea sistemului.

Sanatate tututor

Continuare poze:

Ultima editare de un moderator: 28 Iun 2020

Distribuie pagina asta