1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Retrofit Columbus MIB1 la MIB2 Octavia 3

Discuție în 'Alte modificari' creată de dr3am_r, 9 Aug 2018.

1. mariusnegru 1st Gear Member

Salutare tuturor. De cateva zile am luat un mib2 Harman pentru a face retrofit la Octavia personala din 2014. Am facut cp off, am montat pe masina si nu am sunet. Facand sapaturi am aflat ca pe Canton nu merge decat cu schimbarea amplificatorului cu unul de generatia a 2-a. Am luat Canton gen2 de la un tiguan, am facut cp online, i-am facut parametrizare, adaptarile si… sunetul e la fel:mut. Am pus unitatea mea pe un superb cu Canton 2 si merge brici, am pus pe un passat B8 cu amplificator, merge brici. La mine ramane mut, volumul apare la maxim si butonul de volum nu are niciun efect. Are cineva vreo idee ce as mai putea incerca? Va multumesc anticipat pentru orice idee.

Scuze, am uitat sa mentionez ca am incercat sa pun Mib1 al masinii cu Canton gen2 si merge perfect.

Ultima editare de un moderator: 22 Feb 2022
  2. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Silver Member

MIB 2 skoda nu merge cu MIB 2 VW - poate cu 1 sg versiune - mare atentie ce ai probat de pe tiguan nu e la fel cu ce e pe passat. MIB 2 SKODA NU merge cu MIB1 CANTON Este postat pe clubskoda.ro...aici, pe alte forumuri de mine, de B98XAL...DA POTI INCERCA SA IEI PIESA CORESPUNZATOARE. Canton MIB 2 de skoda, sau CANton MIB 2.5 (ma refer la amp). Bafta :)

3. claudiu.dm 1st Gear Member

Locație:
    Cluj-Napoca
    Salutare @Dumitru Sabin . Daca nu este prea mult, care este codul amplif Canton gen1, respectiv gen2?
    Doresc sa fac upgrade la MIB2, cred ca e nevoie si de cablajul USB. Mai este si alceva?

Eu am luat urmatoarele Columbus MIB2:
    Display 5E0 919 605M
    Unitate 5Q0 035 864B
    Pe masina (Octavia 3, 2015, Columbus MIB1, sistem audio Canton):
    Unitate 5E0 035 020C
    Display 8" - nu am codul

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare