1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Remapare/Tuning Skoda Fabia 1.2 HTP 65 cp

Discuție în 'Motor' creată de BogdanGG, 26 Iun 2011.

  1. BogdanGG

    BogdanGG 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iun 2011
    Mesaje:
    1
    Locație:
    Bucuresti
    Salut , am si eu o fabia 1.2 HTP 65 cp si as vrea sa stiu si eu daca pot sa ii maresc puterea cumva. mersi
     
  2. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    La motoarele aspirate se poate castiga pana la 10% din puterea motorului, doar ca pretul mare al operatiei te face sa te gandesti de 2 ori inainte de a modifica softul.
     
  3. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    uite un pret care nu situ daca iti va conveni la cata putere mai castigi:
    1.2 benzina
    inainte - 64cp/47kw
    dupa - 71cp/52kw
    +10Nm
    200EUR

    uite aici si sursa: tcm-turbo.ro/index.php/chiptuning/automobile/skoda
     
  4. ohne_zucker Platinum Member

    Înscris:
    23 Sep 2009
    Mesaje:
    885
    Locație:
    Viena
    Am inteles ca si inlocuirea filtrului de aer normal cu unul sport, poate duce la o crestere a puterii cu 3-4 CP, dar pretul mare de cel putin 300 ron al unui filtru KN te face sa te razgandesti. Si ajungem la vorba colegului cgadalean, te gandesti de 2 ori inainte sa dai banii, si probabil in cele din urma renunti. :D

    Si schimbarea sistemului de evacuare poate sa ajute la cresterea puterii...dar tot nesemnificativ, si tot cu bani multi.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare