1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme geamuri/geamuri electrice

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de oltyclaude, 18 Feb 2008.

1. T. Carmen Skoda Expert

Banuiesc ca ai vazut ca pe panoul usii in partea de sus a geamului mai are un ,,cheder" dar care este din plastic, sa stii ca si acel plastic poate sa produca scartaituri cand coboara-urca geamul.
    Sa trecem la fapte: in partea de jos a usii sub ,,buzunar" trebuie sa desfaci cele 3 suruburi tors (T4) cel putin asa tin minte, dupa care tragi de maneta de deschidere a usii, si cu o surubelnita subtire dai jos butonul actionare oglinzi incalzite (are 4 picioruse, cu grija cand bagi surubelnita sa nu le rupi),scoti mufa butonului, dupa care vei avea acces la un surub tors tot T4 pe care il vei desface fiindca iti tine maneta de deschidere a usii,dupa care treci la manerul usii, desfaci prima data partea din spate, bagi surubelnita intre partea fixa (plasticul de jos) si cel de sus, dupa care cel cu modulul actionare geamuri (prin culisare) are si niste urechi din plastic care se ,,agata" de partea fixa. Dupa ce ai demontat cele 2 plasticuri, in interiorul lui ai sa vezi 2 suruburi cu cap stea pe care le desfaci, dupa care incepi cu declipsarea panoului de pe usa, incepi cu partea de jos, ar fi de preferat sa ai ceva de plastic nu surubelnita, ca sa nu zgarii vopseaua.

Ultima editare: 11 Iun 2012
  2. redneck 1st Gear Member

buton geamuri electrice skoda fabia I

Va rog frumos sa ma ajutati cu un site de unde pot comanda sau afla un pret la articolul 1j3959857a.Il tot caut pe net dar nu-l gasesc.
    multumesc

3. T. Carmen Skoda Expert

Unix auto. Autokarma. Ingaraj.ro.
    200-300 roni.
    Musai nou?

4. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    @ redneck - puteai sa pui intrebarea foarte bine si aici, fara sa deschizi alt topic. Atentie mai mare data viitoare!

5. redneck 1st Gear Member

nu neaparat.merge si SH.ma puteti ajuta cu o adresa sau ceva?

Ultima editare: 12 Iul 2012
  6. redneck 1st Gear Member

scuze.sunt nou.:(

7. T. Carmen Skoda Expert

Daca ai rabdare pana revin din concediu, o sa te ajut, trebuie doar sa stiu in ce oras locuiesti....depinde doar de tine ce decizie vei lua.
    Priveste-l si zambeste baiete:): dumnealui este?

Ultima editare: 6 Aug 2012
  8. redneck 1st Gear Member

el este.sunt din onesti,jud. bacau.cat costa?e nou sau SH?

9. redneck 1st Gear Member

ma poti ajuta?la ce pret e?

10. T. Carmen Skoda Expert

Am spus ca te ajut, dar te rog sa ai un pic de rabdare, sunt plecata in concediu, cand revin discutam.

11. redneck 1st Gear Member

okay.atunci astept.concediu placut

12. Pablo

Pablo 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutari prieteni, am si eu o problema la skoda mamei. I-a cazut geamul din stanga pur si simplu acum cateva zile. A vrut sa-l deschida si a cazut,nu s-a mai ridicat dar se aude motorasul dar parca e blocat. Am fost cu ea la un service si mi-a spus ca trebuie schimbat tot panoul,dar fara sa desfaca nimic,dar parca nu as avea incredere. Am citit pe aici ca exista un kit de reparatie,parca, si as dori daca ma poate ajuta cineva cu un service sau personal. Fac cinste !:)
    Multumesc !

13. Pablo

Pablo 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Va rog,e urgent, nu ma poate ajuta nimeni ?

14. T. Carmen Skoda Expert

15. sorindanila13 1st Gear Member

Locație:
    Iasi
    Probleme geam electric pasager

Dragilor,
    Nu mai functioneaza nicicum geamul din dreapta. Nu se aude nimic cand apas butonul, nu se intampla nimic cand rotesc cheia. Sigurantele sunt ok, firele din burduf par ok. Este cineva din Iasi care ma poate ajuta cu o scanare WagCom?
    Multumesc!
    Este vorba de o Skoda Fabia, 1.2 HTP, 2006.

16. Pablo

Pablo 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti

Merci mult,dar un service sau cineva care se pricepe, ai idee ?

17. T. Carmen Skoda Expert

Eu pot sa-ti recomand un service din Cluj, crezi ca te ajuta?:)
    Banuiesc ca nu vrei sa faci reparatia la 500 km departare.

18. Pablo

Pablo 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Credeam ca citeste vreun membru din Bucuresti ... multumesc oricum

19. Pablo

Pablo 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Totusi, chiar nimeni care a facut operatiunea nu ma paote ajuta ?

20. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Pablo sunt mai multi baieti ce te pot ajuta,eu iti recomand unul din ei.Al bundy,cauta pe goagal.Daca nu se pricepe desi mie greu sa cred trebuie sa stie el unul si mai priceput.

Distribuie pagina asta