1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme cu rugina aparuta pe sasiu dupa 4 ani vechime

Discuție în 'Skoda Rapid' creată de adrian chisalita, 12 Mai 2020.

1. adrian chisalita 1st Gear Member

nu inteleg cum este posibil ca dupa 4 ani vechime si 34000 km in bord sa apara rugina ...voi ce parere aveti???
    am sa revin cu poze saptamina viitoare dupa ce ies din izolare

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Low cost..Din ce in ce mai prost realizate!

3. Hector2 1st Gear Member

Bună.
    A mea are 2 ani și aproape 20000 km. Am făcut revizia de doi ani în martie, chiar înaintea interzicerii circulației.
    Mi-au spus că "totul e bine dar e cam ruginită pe dedesubt, probabil din cauza sării de pe drumurile pe care circul", de parcă alte mașini nu circulă pe aceleași drumuri.
    Recomandarea lor a fost ca atunci când e spălată să se dea cu jetul de apă și pe dedesubt.
    Eu nu m-am uitat să văd cât de multă rugină e, oricum în ziua de azi se pare că mașinile nu trebuie să mai țină zeci de ani, e societate de consum.

4. Eko 3rd Gear Member

Locație:
    Sibiu
    Am rugina rugina superficiala pe brate si puntea spate, dar e un suport de fier sub masina care e mancat bine de rugina. Masina are 3 ani.
    De cand am luat-o m-am uitat asa la felul cum e făcută si mereu spun altora ca nici Skoda nu mai e ce era.
    Ca recomandare in spate la roata fata o data la cativa ani, desfaceti cele 2 suruburi de la contraaripa de plastic si scoateti frunzele si nămolul adunat acolo, cum e si burete tine multa umezeala.

Hector2 și Little Big apreciază asta.
  5. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Asta cu frunzele si namolul e bine sa fie facuta la toate modelele!

Distribuie pagina asta