1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme centura Skoda Fabia II

Discuție în 'Skoda Fabia II' creată de vladb, 15 Sep 2009.

1. vladb 1st Gear Member

Salut,

am cumparat de curand o Skoda Fabia II Ambiente, 1,2 HTP 70 CP. Masina nu este noua, ci are 10.000 km, iar anul de fabricatie este 2008.

O problema care am observat-o aseara: centura de siguranta a pasagerului nu se mai trage complet in lacas dupa ce a fost intinsa. Se trage pana la un punct, iar de acolo trebuie ajutata, adica impinsa usor in sus.

Nu este ceva grav, dar ramana o bucla si este enervant sa stau mereu sa o pun la loc.

A mai intampinat cineva aceasta problema? Totodata, orice parere despre cum as putea rezolva problema este binevenita.

Multumesc.

PS: Este posibil ca aceasta "defectiune" sa fie ca urmare a unui accident? Am citit ceva de centuri skoda cu niste capse pirotehnice, dar nu stiu daca e cazul la fabia sau daca asa se manifesta.

Ultima editare: 15 Sep 2009
  2. vladb 1st Gear Member

S-a rezolvat.

Era intoarsa si eu nu putea sa umblu la ea. Mi-a fost adusa pe directia ce buna, iar dupa asta a inceput sa se si traga inapoi singura.:)

3. marcel

marcel 2nd Gear Member

Intodeauna e cava simplu!:)

4. Cosminbej 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Cine ti-a adus-o pe directia cea buna? La service? Ca si eu am problema asta si nu reusesc sa o intorc cum era.

5. RRS 4th Gear Member

Locație:
    Cluj Napoca
    pentru intretinere si tras usor de ea... :D se da cu un sprey siliconic.

6. dragosatinge 1st Gear Member

Vreau sa cumpar cele 2 centuri din fata (Fabia 2-2009), daca ma poate ajuta cineva.

7. livutz_u 1st Gear Member

Pentru centura de skoda fabia II exista 2 coduri: 5j1857702ARAA si 5j0857702ARAA. Ce diferenta exista intre cele doua modele?
    Se poate pune 5j0857702ARAA in locul ceilei 5j1857702ARAA ?

Distribuie pagina asta