1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

park assist

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de kride, 25 Mar 2014.

1. kride 1st Gear Member

Salut,

Voi da comanda saptamana aceasta de o Skoda octavia 3 elegance benzina. Intrebarea legata de PA este: pot sa parchez manual masina dar sa beneficiez de toti senzorii inclusiv de cei laterali ?

Multumesc

2. Limit

Limit 2nd Gear Member

Locație:
    Bucharest
    Cei laterali sunt, de fapt, cei din spate si fata de pe margini. Deci da.
    Cei laterali la parcare automata se folosesc pentru a scana locul de parcare daca este suficient de incapator.
    Un sofer bun parcheaza si intr-un loc mai stramt.

3. kride 1st Gear Member

Multumesc pentru informatii.

4. Talasman Vlad 2nd Gear Member

Senzorii îi folosești oricând, fie când începi manevra de parcare fie când mașina merge încet și te apropii de alt obstacol. PA scanează cu ajutorul lor locul și îți poziționează mașina cât mai bine, însă dacă nu le convine ceva, se dezactivează și ești pe cont propriu. Urmărește încadrarea pe ecran și poți parca singur și în spatii mai mici.

5. Daniel Arghir

Daniel Arghir 1st Gear Member

Salut. Stie cineva codul exact al senzorilor de parcare la O3 pe fata? Am un senzor care o ia razna in mers cateodata si e umflat un pic, dar nici o eroare pe tester. Am gasit 3 variante de coduri si toti imi par ca arata la fel. Nu as vrea sa demontez bara ca sa aflu .
    Mentionez ca am Parktronic, si senzorul impricinat este in mijloc dreapta. Codul celor de pe spate il stiu deja dar ma indoiesc ca este acelasi. Mersi.

Distribuie pagina asta