1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Octavia 2, 4x4

Discuție în 'Jurnal de bord Skoda' creată de 11dog, 10 Iul 2021.

1. 11dog 1st Gear Member

Bună ziua, grup.
    Sunt nou pe forum și ca proprietar Skoda. Recent mi-am cumpărat un Octavia II 4x4, 2.0 diesel. (import Germania, 235000km)
    Nu prea știu multe despre mașina, la ce trebuie sa fiu atent, poate ma ajutați cu niște sfaturi.
    Prima întrebare ar fi când și la ce perioada se schimba uleiul la Haldex?
    2. Trebuie sa am toate 4 cauciucurile la fel? (acum in față am de la alt producător decât în spate, aceeași mărime, profil ușor diferit)?
    Si mai am o problema, am observat atunci când frânez, înainte sa se oprească mașina se simte o vibrație, parca tremura motorul, nu provine de la discul de frână, nu știu ce ar putea fi...

2. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
  3. 11dog 1st Gear Member

Va mulțumesc frumos! (un mecanic mi-a zis, ca vibrația poate sa fie și din ambreiaj)

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare