1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Numere inmatriculare prinse cu dublu adeziv

Discuție în 'Alte modificari' creată de Doragon, 12 Ian 2012.

  1. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    ce parere aveti de acest model?http://www.sierra.ro/upload/21823.jpg
    stiu ca andrei si-a mai pus numarul cu asa ceva dar as vrea sa aflu si alte pareri pro si contra despre asa ceva.
     
  2. remusvip

    remusvip 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2009
    Mesaje:
    33
    Locație:
    Bucuresti
    Banda dublu adeziva . Tine numarul foarte bine ;)
     
  3. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    acum depinde si ce model. tu ai cu dublu adeziva ca nu ma tin mine?
     
  4. ph09rle

    ph09rle 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2011
    Mesaje:
    50
    Locație:
    Baicoi
    Si eu am avut numarul la fel prins si inca il mai am dar, doar pe spate. A luat tata un caine si nu am pierdut numarul, dar am dat peste un prost intr-o parcare in ploiesti si mi-a tras de numar si l-am gasit indoit, iar ca sa il scot am folosit panza de bomfaier si m-am chinuit nitel asta dupa un an de stat nr. cu banda. Arata mult mai bine prins cu banda si cu marginea neagra stearsa. Acum astept sa schimb numarul ca sa il prind din nou. Chiar daca nu e chiar asa de indoit, se vede de la apropiere, dar nu suport sa il am indoit.
     
  5. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    si gasesti o poza pe net cu modelul de banda pe care l-ai folosit?:)
     
  6. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    NU E BUUUUUUUUUUUUUUUUUUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.fixkit.ro/uploads/images/items/large/d2a15da031194217b3b3ad17ceffdc5edb2d808b.png asta-i cel mai bun... la mine mai are putin si face 2 ani de cand este pe haion si nu da nici cel mai mic semn de oboseala.. si cum ti-am mai spus, eu bag jetul la spalatorie sanatos intre haion si numar sa nu se stranga mizerie acolo! costa 27 ron, cam mult, dar face! d-ala care ai dat tu exemplu, poza din primul post, a pus un prieten la o calibra si la a 2-a spalare s-a trezit ca-i atarna numaru` pe jos..

    p.s. si ph09rle a folosit banda ce am folosit-o eu deoarece de n-am tras de nr fata ca sa-l dau jos sa-l pun in suport de mi-a venit rau:)) am dat jos plasa centrala din spoiler am tras putin din numar apoi am inceput sa tai cu o lama de ras... am stat cam o ora sa-l dau jos: )
     
    Ultima editare: 19 Ian 2012
  7. Sudsemnatu

    Sudsemnatu Silver Member

    Înscris:
    19 Iul 2011
    Mesaje:
    310
    Locație:
    Bucharest
    nu ai dat cu tot cu vopsea?:))
     
  8. ph09rle

    ph09rle 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2011
    Mesaje:
    50
    Locație:
    Baicoi
  9. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    pai de modelul asta am spus si eu in primul post. am gasit cu 9 sau 10 lei. deci e ok si asta? andrei spunea ca nu ar fi bun...
     
  10. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    am luat si eu modelul de care spuneam in primul post...sa vedem cum se comporta dupa ce il pun.....numai ca trebuie sa mai astept putin sa nu mai ninga macar
     
  11. ph09rle

    ph09rle 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2011
    Mesaje:
    50
    Locație:
    Baicoi
    Rezista crede-ma, spal masina o data la 2 sapt, cu spuma activa si nu am nici cel mai mic semn de dezlipire sau ceva de genu. Chiar am facut un test cu un prieten cu eu Bizon el cu Wurth am insistat cu aparatu de presiune la numar cam 10-15min am stat pe fiecare masina si la el incepuse sa se dezlipeasca la mine nu.
     
  12. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    am spalat-o si eu azi cu furtun normal in curte.....si vad ca se tine bine. am si tras de el si s-a indoit un colt dar nu s-a dezlipit:)
     
  13. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    revin cu o poza. am tras de numar si s-a indoit coltul, dar nu s-a dezlipit :)
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  14. ph09rle

    ph09rle 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2011
    Mesaje:
    50
    Locație:
    Baicoi
    Imi place:X:D. O singura intrebare am, tu ai folie pe faruri?
     
  15. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    nu, dar as vrea:D probabil se vede asa din cauza luminii:)
     
  16. bogh194 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2012
    Mesaje:
    3
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Placute de inmatriculare fara rama !

    As vrea sa va intreb cati dintre voi v-ati pus placute de inamtriculare direct in spatiul rezervat acestuia fara acea rama. Am inteles ca se pune cu o banda dubla adeziva auto, banda dublu adeziva fiind de mai multe feluri. Ce spuneti, estetic arata mai bine astfel sau e la fel ?
     
  17. Tuneru

    Tuneru 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iul 2009
    Mesaje:
    24
    Locație:
    Rosiori de Vede
    Are pus un prieten de 2 luni de zile cu banda dublu adeziva Bison, a spalato numai la spalatorii cu jet puternic, am tras si eu de numere si nu s-au desprins deloc. Personal le-as sterge conturul acela negru si apoi lipite arata mai bine asa.
     
  18. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    Eu am numerele lipite cu dublu-adeziva, am luat bison la 10 lei, este o rola verde si tine fara probleme;).
    p.s. data viitoare te rog sa folosesti functia "cauta".
     
  19. Gynny 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2012
    Mesaje:
    3
    cu ce anume ati reusit sa stergeti dunga neagra
     
  20. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.307
    Locație:
    Bucharest
    Nitrodiluant.Sper sa foloseasca cuiva informatia. :))
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare