1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Led-uri pe Yeti

Discuție în 'Alte modificari' creată de Miai97, 31 Aug 2020.

1. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutare , tocmai ce mi-am achiziționat o skoda Yeti 2010 2.0 tdi cr dpf 140 4x4.
    Problema care ar fi, nu găsesc nici la noi nici în străinătate o modalitate pentru a pune led-uri la numar fără a avea eroare de bec ars, am încercat cu becurile pe care le am care cica sunt CANBUS , sa fac acea codare din vcds cu led.
    Poate cineva de pe aici sa ma ajute cu o idee ? Eu sunt din Popesti-Leordeni.

2. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

trebuie modificat eeprom. din codare. te pot ajuta. dar cumpara lampile cu led.originale. nu china AM

3. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
  4. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Cumpara niste lempi cu led normale, suna-ma sa stabilim o intalnire si le codez eu sa nu ai eroare de bec ars in bord.

Miai97 apreciază asta.
  5. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salut, mulțumesc, dar nu imi dau seama despre ce lampi vorbești, eu am cautat pe tot internetul lampi ped pentru yeti , sau măcar un model asemănător , si nu am găsit decât o singura varianta, niște lampi de la francezi , care ce sa vezi au venit și nu se potrivesc pentru ca sunt pentru facelift , macar am reușit sa dau de ei și mi-au spus ca o sa îmi trimita ce trebuie.
    Mie acest model imi trebuie ca să se potrivească în slotul de lampa
    https://www.ledperf.com/pack-leds-blanc-pur-6000k-plaque-arriere-pour-skoda-yeti-p-3959.html

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Cred ca se refera la lampi cu led fara CanBus.

7. Dumitru Sabin

si contacteaza.l in privat...omul este foarte bun si s.a oferit sa te ajute

8. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Multumesc mult, aștept sa vina lampile pe care le-am pus mai sus, si daca am vreo problema dupa montaj o sa iau legătura cu el

9. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Tu ai lampi si becuri cu halogen, in locul becurilor cu halogen pui niste leduri pe acelasi tip de soclu, nu trebuie sa aiba adaptoare sau canbus,

10. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Super , am inteles în sfarsit la ce te refereai , pai si crezi ca ma poți ajuta saptamana viitoare? de 2 becuri fac rost în orice moment

11. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutare, au venit în sfârșit lampile led din Franța. Sunt peste așteptările mele, o sa las poze seara următoare probabil.

12. Dumitru Sabin

salut. asteptam

13. Miai97 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Cam asta este lumina, super multumit.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare