1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Kamiq-ul meu

Discuție în 'Skoda mea' creată de Mihai Todor, 27 Iun 2020.

1. Mihai Todor

Mihai Todor 1st Gear Member

Am atașat și eu o poza cu Kamik-ul pe care îl va conduce soția mea.

Încerc sa dau și un feed-back:
    - motor de 1.0 l, 115 cai, benzina. Mai mult decât suficient în oraș, combinat cu cutia automata. În exterior cam este nevoie de motorizarea mai mare de 1.5 l
    - virtual cockpit este ok pentru ca poți sa îl customizezi cum vrei, dar nu cred ca vei mai schimba modul ulterior
    - am varianta de display Bolero de 8 inch. As fi preferat varianta de 9.2 - Amundsen. Deși este printre cele mai bune din gama ei, tot mi se pare ca producătorii auto sunt mult în urma pe partea de display și tehnologii touch. Ar fi necesar un ppi mai mare iar în modul Android Auto se mișcă uneori cam încet.
    - unele lucruri nu sunt foarte intuitive sau simple. Selectarea zonei transmitere a aerului condiționat se face doar de pe display... Puteau sa mai pună un buton fizic pentru asta.
    - scaunele și volanul sport sunt foarte ok. Arata și bine și se simt excelent
    - dacă va place o poziție de condus mai înaltă, Kamiqul nu a fost gândit sa fie condus cu scaunul ridicat la maxim ci undeva pe la mijloc. Dacă îl ridici la maxim, nu este comod sa iti sprijini mana stânga pe portiera.
    - sistemul de sunet este ok, dar nu grozav. Am încercat mai multe setări și este mai ok decât default, dar nu as zice ca trece de un mediu. Am fost foarte incantat de sistemul de sunet dintr-un Seat Arona care este din aceeași gama. Mi s-a părut mult mai bun.
    - varianta pe care am luat-o eu este fără opțiunea care se numește parca Smart Accessories. Adica nu are portbagajul divizat pe înălțime, nu are priza electrica in portbagaj și încă vreo 2 chestii. Am vrut sa comand ulterior piesele pentru divizarea portbagajului - dealerul mi-a spus ca nu se pot comanda, încă mai caut. Dacă va configurați masina, eu chiar cred ca merita luata aceasta opțiune.
    - farurile full led sunt foarte ok
    - Spațiu suficient în spate, dar doar pentru 2 persoane

Cam astea sunt elementele care mi s-au părut demne de menționat.

Daca mai aveți întrebări, let me know :)

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Salut.Mi.am permis sa mut postul aici in Skoda mea unde vei avea doar topicul tau.
    Sa o stapaniti sanatosi!

3. Mihai Todor

NU CITA ULTIMUL MESAJ!

OK :) Mulțumesc

Ultima editare de un moderator: 28 Iun 2020
  4. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

Salut. Sa o stapanesti sanatos! Amundsen are ecran de 8". Columbus 9,2".

Si da, AA pe Bolero se misca incet...in cazul Columbusului diferenta este enorma.

5. Mihai Todor

Am cautat acum in configurator si nu mai gasesc pozitia unde scria Amundsen de 9.2. Am gasit in schimb unde scrie Bolero de 8".

Oare cat de complicat ar fi de schimbat aftermarket sistemul acesta cu cel superior?

6. Dumitru Sabin

Dumitru Sabin Bronze Member

Hmmm. Nu eram documentat corespunzator. Kamiq are.mib3. Sinda optional are.amundsen cu ecran de 9,2". Da.mi seria.masinii. in pm

Distribuie pagina asta