1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Intra turbina tarziu

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de Madalin96, 3 Apr 2022.

  1. Madalin96

    Madalin96 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Sep 2021
    Mesaje:
    1
    Am o problema cu a mea octavia 2, 2.0 bkd. Îmi intra turbina tarziu, mai ales în prima treapta, uneori intra după 2800 de ture, câteodată deloc. În restul treptelor după 2200, dar e ciudat e ca dacă iau piciorul de pe accelerație și l apas iar, intra normal. Atunci când nu intra turbo, lasă un nor de fum în spate. Pe tester nu da nici o eroare. Ma scuzați dacă am deschis alt topic dar nu am găsit pe cineva cu probleme asemănătoare. Mulțumesc
     
  2. Dicu Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Apr 2022
    Mesaje:
    1
    Salut ai rezolvat problema din ce era ca am si eu aceeași problema
     
  3. Ionut02

    Ionut02 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Apr 2019
    Mesaje:
    158
    Locație:
    Bucuresti
    verifica vacuum sau traseu intercooler
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare