1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Instalare interfata vcds.

Discuție în 'Service' creată de rflorin_72, 1 Dec 2018.

1. rflorin_72

rflorin_72 3rd Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Se pare ca cel de unde am cumparat interfata ,a avut ceva dreptate ,am achizitionat de curand un laptop mai vechi cu win.xp deja instalat si merge interfata .Urmeaza sa fac si un test la masina sa vedem daca merge si pt.ce am cumparat-o.
    Eu tot cred ca trebuie sa mearga si pe laptop-uri mai noi ,doar trebuie ceva drivere instalate.Laptopul la care merge ,a vazut-o din prima ca Ross Tech usb interface , nu ca pe celalalt laptop mai nou dispozitiv necunoscut,dar cu triunghi galben si i-am dat update ,a gasit driver si s-a instalat .

2. ugabrielu 4th Gear Member

Eu m cumparat XTool VAG401 pentru diagnosticare, sunt foarte multumit de ea, o scula foarte buna care nu ar trebui sa lipseasca niciunui indragostit de masina lui. Am scapat de balciul cu latopuri, drivere, cabluri, licente,etc. Recomand celor care doresc sa-si diagnosticheze singuri masina sa ia in calcul solutia.

3. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    La Fabia mea nu am decat o cheie si o telecomanda de inchidere deschidere, iar de curand am schimbat inchiderea centralizata ,ma refer la cea montata de cineva ulterior pt.a avea inchidere deschidere din telecomanda , cu o inchidere noua cu 2 telecomenzi stil briceag , pe care vreau sa le am functionale amandoua ,dar fara sa mai fac inca un cip.
    Intrebarea mea este , cu vcds-ul pot sa anulez imobilizatorul sa nu mai fie nevoie de cip in chei , sau scot cipul din unica cheie originala si il plantez langa cititor sub carcasele de la volan.

4. Pintiliosul

Pintiliosul Gold Member

Locație:
    Baia Mare
    rflorin_72
    Doar daca scoti cipul din cheiafunctionala si-l montezi langa cititor vei putea folosi cate chei doresti fara sa mai necesite programare. Fiind suficient doar copierea mecanica a cheii functionale.

Telecamenzile din cheile briceag ce doresti sa le folosesti trebuie programate. Dar totodata trebuie sa fie compatibile cu ceea ce ai pe masina!!!

Ultima editare de un moderator: 13 Ian 2019
  5. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    Telecomenzile nu trebuiesc programate , am spus deja ca am montat o inchidere centralizata care comanda inchiderea originala a masinii ,care nu era cu telecomanda pe cheie ,se incuia si descuia cu cheia in usa si eu cu cheile briceag comand inchiderea cea noua.Am plantat deja cipul la volan .

6. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Mare prostie.

7. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    De ce ...ca am pus cipul la volan ?
    Este provizoriu ,pana mai fac un cip, curand .

8. Tyger 1st Gear Member

Este cineva din Brașov care mă poate ajuta cu niște activări de funcții?

9. Ingolstadt85

Ingolstadt85 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    In Bucuresti daca ai drum te ajut eu :)

Distribuie pagina asta