1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Informatii despre Skoda Yeti 1.6 greenline diesel

Discuție în 'Skoda Yeti' creată de mihaik2, 20 Dec 2012.

1. mihaik2 1st Gear Member

Buna ziua,
    Doresc sa strang cat mai multe informatii despre Skoda Yeti 1.6 diesel GREENLINE. Sunt in cumpana intre a achizitiona un Seat Altea XL 1.6 sau Yeti 1.6 greenline. Daca cineva conduce asa ceva , va rog sa-mi impartasitii impresiile dumneavoastra : comfort, spatiu, condus, siguranta,vizibilitate, consum, in alte cuvinte TOT ce se poate sti. Va multumesc

2. satlantis 1st Gear Member

Nu stiu cum sa-ti spun, dar in RO nu exista 1.6 diesel Greenline Yeti.

3. mihaik2 1st Gear Member

Multumesc

Multumesc. Inseamna ca e model aparut anul acesta poate si de aceea nu este inca pe piata noastra. Atunci mai atept putin poate in cursul anului o sa vina si la noi

4. mihaik2 1st Gear Member

Yeti

Am incercat sa aflu pareri despre yeti 1.6 greenline dupa ce l-am vazut de vanzare pe un site german dar din pacate nu este prezent in Romania. As fi recunoscator daca as primi informatii despre modelul yeti diesel de la un propietar. Toate review-urile sunt foarte pozitive dar din experienta mea cu skoda retin ca finisarile sunt mai slabute. Ex: Am mers cu octavia unui prieten si in momentul inchiderii usilor facea un zgomot destul de mare si deranjant, in comparatie cu leonul meu2002 care avea un sunet mai asemanator cu al unui vw. Mai infundat il numesc eu. Nu se auzea ca si cum se lovea tabla pe tabla. Un alt lucru este spatiul destul de mic din spate. Asta se intampla la octavia 2. Astept opinii despre Yeti si va multumesc mult

5. satlantis 1st Gear Member

Mergi pe Yeti 2l tdi cu 110 cp 4x2 sau 4x4.

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Sal,TU REGRETI CA AI LUAT 1,4 TSI?

7. satlantis 1st Gear Member

Am spus eu asa ceva? Nu cred...
    Daca aveam bani in plus poate as fi luat diesel 4x4.

8. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    De consum parca spuneai ceva..:)

9. satlantis 1st Gear Member

Aia este altceva...desigur.... merg pe afara numai cu 100 si se rezolva.
    Dar nu eu...:racer:

10. mihaik2 1st Gear Member

Multumesc

Multumesc mult pt pareri, imi sunt de mare ajutor. Asupra motorizarii m-am cam decis, cred in proportie de 90% ca o sa aleg motorul de 1.6 diesel. O sa o folosesc ca mijloc principal zilnic de la 20 km de Bucuresti si consumul este foarte important.
    Astept in continuare si apreciez foarte mult orice opinie legate de comfort tinuta de drum si detalii de finisare precum si orice eventuale probleme cu care v-ati confruntat

11. satlantis 1st Gear Member

Ia pune tu manuta si ai sa gasesti pe forumuri din RO si uk, destule informatii.:thumbs-up:

Distribuie pagina asta