1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Infiltratii apa

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de Daniel_1979, 29 Apr 2020.

Taguri:
  1. Daniel_1979 1st Gear Member

Salut, sunt nou pe aici si va rog sa ma ajutati daca ati avut de aface cu aceasta problema.Am o Skoda Fabia din 2005 cu trapa,ideea este ca am gasit o gramada de apa pe mocheta din spate pe partea stanga si problema se repeta de cate ori ploua si m-am saturat sa tot sterg sau sa trag apa cu aspiratorul,as vrea sa ma sfatuiti cu este mai bine sa remediez problema.

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Curata scurgerile trapei.Trebuie verificate chedere,fete de usi.masticul daca e cazul dintre fața de usa si usa.

3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Nu are treaba trapa ...trebuie sa dai jos fetele de usi si sa pui silicon de jur imprejurul tabliei interioare , care are o garnitura de burete prin care se scurge apa de ploaie in masina in loc sa se duca spre degajarile din partea de jos a usilor . Asigura-te ca gaurile pentru scurgerea apei din usi nu sunt infundate , ca altfel o sa se umple de apa pana la jumatate . cu o sarma in partea de jos a usilor ...se poate si din exterior . cumpara de la orice magazin de piese auto si o mana de cleme de plastic care tin fata de usa ca se rup la desfacere si dupa aia zornaia ca naiba .

4. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Daca tot umbla pe la usi e buna si faza cu trapa.

5. helyos 1st Gear Member

Va salut. Am o fabia din 2003 și recent am o problema... când ploua tare mi se strânge apa jos la ușa din spate dreapta și îmi curge înăuntru. Ca sa vedeți exact ce se întâmplă las un link cu un video ca să înțelegeți mai bine:

https://ea0hm-my.sharepoint.com/:v:...VFg98RXATNMCIB3JiOwjb5y3ONUAPK0kRWFw?e=1uTEtD

Ce trebuie sa schimb? Chederul, oare unde as putea cumpăra de pe net? Va mulțumesc din suflet.

6. Universalis

Universalis Bronze Member

Salut, e stiuta treaba la Fabia, trebuie sa cumperi silicon, sa desfaci fata de portiera si tabla cu macaraua si sa etansezi cu silicon de jur imprejur.

7. helyos 1st Gear Member

Am înțeles. Mulțumesc pentru răspuns!!

Distribuie pagina asta