1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Început de tuning cu ghinion

Discuție în 'Exterior' creată de T@nculetz, 10 Ian 2013.

1. T@nculetz 1st Gear Member

Salut baieti.
    Am si eu o problema mica dar enervanta (sper sa nu iau un cleste si sa rezolv problema asa)
    Din pasiune, vreau sa aduc unele imbunatatiri estetice la O2-ul personal, de genul: folie, jenti, toba etc.
    Printre ele se numara si schimbarea antenei (tijei) radio originale care arata ca țeapa lui Vlad Țepeș (mai urata nu se poate).
    Problema identificata este ca tija "vieții" este ANTIFURT asa ca dupa desurubare ramane prinsa de suportul negru si se falfaie ca o P :undwech:
    Bineînțeles ca cei de la reprezentanta Skoda ofera ca solutie, desfacerea plafonului pentru schimbarea suportului antenei cu tot mufa, tija și daca se poate eventual și UN NOU MOTOR :) :drool:
    Ati incercat careva sa scoateti tija respectiva mai simplu cum se poate?
    OK si dupa ce iese prin brute-force se poate puna alta simpla sau e compromis filetul?

2. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    nu ai alta solutie decit desfacere partiala a capitonajului plafonului in spate si desfacerea din interior a antenei cu baza cu tot... orice incercare din exterior are doua efecte : distrugerea definitiva a antenei si desfacerea prin interior pentru inlocuire....

3. maryannasro 1st Gear Member

4. vladimireugen87 1st Gear Member

Asa este trebuie desfacut plafonul asa e si la mine eu trebuie sa o inlocuiesc ca este rupt suportul unde se insurubeaza antena.

5. gti_mars

gti_mars 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salut !
    Am incercat si eu varianta simpla si am ajuns la capitonaj . M-am lasat pagubas si am lasat-o in pace ca nu ma deranjeaza "teapa lui Vlad Tepes" .

Distribuie pagina asta