1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Impresii intalnirea de iarna 2011

Discuție în 'Intalniri / Evenimente' creată de Tetel, 27 Feb 2011.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Tetel 5th Gear Member

Locație:
    Busteni
    Dupa emotiile date de a mea Fabiuta si la dus cat si astazi la intoarecere, cred ca am ceva gheata pe al roti pe undeva si cand se plimba dintr-o parte in alta imi da senzatia ca cineva rau trage de volan, am ajuns cu bine. Multumesc tuturor participantilor, a fost extraordinar, ne-am distrat de minune, ce pacat ca nu mai suntem impreuna in acest moment. Am vizitat ieri, trebuia sa vedeti coloana oficiala de 10 masini, Gadalean a reusit sa vina aseara pe la orele 20 si a ratat defilarea, cetatea Rasnov si pestera Fundata dupa care ne-am retras reppede repede sa devoram ciorba de perisoare a Mihaelei si sarmalele Ancutei, ce a mai ramas din sarmale le-am oferit gazdei care si ea a fost la inaltime. Patratzel s-a tinut de cuvant, vin si karaoke, le urez tuturor drumuri bune si ii astept pe masura ce ajung si ei acasa cu impresii. Sa nu uit, pe internetul de-acolo nu prea ne-am putut baza, de-asta nu prea s-a scris de acolo.
    Ancuta ne-a facut o mare surpriza cu pozele aduse de la Intalnirea de vara, ii multumesc pe aceasta cale.
    Spunea ceva de mahmureala soarec, sa ma fi vazut ieri dimineata, am fost principalul vinovat de intarzierea plecarii coloanei oficiale spre Rasnov, pana si Nelu Pritulescu si-a pierdut rabdarea care dupa parerea mea este un exemplu de om foarte intelegator, nu-mi ramane decat sa dau vina pe Weltmeister, ce sa zic ci eu acum?

Ultima editare: 27 Feb 2011
  2. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Am ajuns si eu acum 20 de minute acasa.
    Impresii...nu o sa scriu prea multe pentru nu vreau sa plictisesc pe nimeni, as putea sa scriu o serie de 10 carti stufoase ca sa se inteleaga perfect ce a fost acolo.
    Oamenii sunt extraordinari, de la primul la ultimul participant.
    Mare dreptate a avut cel care a spus ca acolo sunt oameni, nu useri, fapt pentru care pe toti va consider de acum prietenii mei.

Nu regret nici o secunda din toate cele aproape 4 zile petrecute cu voi!

In alta ordine de idei, intalnirea a fost un mare succes, data viitoare speram sa se dubleze din nou numarul de masini si sa fie 20.

3. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    baieti a fost supeeeer tare, deci mi-a placut maxim, tota lumea a fost mai mult decat ok, a iesit caterinca, foooarrte tare. deocamdata abia am ajuns acasa mai multe o sa scriu putin mai tarziu......hai cand se face intalnirea de vara 2012:)

4. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Doragon, intalnirea de vara 2012 ???
    Cred ca 2011 ai vrut sa scrii, eu pe asta o astept cu mare nerabdare.
    Nu de alta, dar iarna nu este tocmai anotimpul meu preferat, "iarna nu-i ca vara", asa ca hai mai repede iunie/iulie ca sa ne vedem din nou.

Sincer, la ce oameni am cunoscut, si la cum s-a desfasurat evenimentul, as vrea sa avem o intalnire in fiecare anotimp.:)

M-am simtit foarte bine alaturi de voi, si sincer, a fost destul de grea despartirea :bye:

5. Tetel 5th Gear Member

Locație:
    Busteni
    Ohoooo, te-ai emotionat, 2012 auzi tu, pai stai mai intai sa vedem ce facem anul acesta. Eeeeh, ce-mi mai lipsiti, in vara parca despartirea a fost mai usoara, acum am fost si mai multi, ma-nvart prin casa si nu-mi gasesc locul, haideti sa ne vedem in vara undeva mai departe de zona centrala, cel putin asa o sa mai am o preocupare dupa despartire, sper sa nu mai vin singur deoarece si-n vara si acum e foarte naspa drumul de intoarcere.

6. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    ai vazut tetel? la cat de tare a fost nu mai stiu nici macar ca scriu, da ase 2011 da ce are nu o sa facem si in 2012?:)
    aaa si cea mai tare faza cand se dadeau cu sania marius, laura si costi si au dat de pom sau era sa cada in groapa

7. marius vrajitoru

marius vrajitoru 4th Gear Member

Locație:
    timisoara
    Bine ati revenit sanataosi toti, se poate sa puneti si niste poze...
    Multumesc

8. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    stai usor marius o sa punem si poze dar mai intai sa ne tragem si noi putin sufletul

9. marius vrajitoru

Locație:
    timisoara
    Cred ca sunt mai nerabdator ca voi sa vad poze si sa citesc comentariile voastre,scuzati repezeala ....si eu am ajuns acasa dupa un drum de 400km....

10. Tetel 5th Gear Member

Locație:
    Busteni
    Sa va mai spun si incheierea intalnirii, am ramas cu Jurasik si Mihaela, am mai strans de prin bucatarie, cine si-a uitat tigarile pe masa in bucatarie nu-mi ramane decat sa le multumesc, Jurasik mi le-a pasat deoarece nu e pasionat, am mai impartit frateste o apa, un suc, am chemat gazda care acum se bucura si ea de sarmalele Ancutei care au ramas in frigider, sa fi vazut ce festin erau pe cele trei mate(pisici), eu unul nu stiam ca sunt doua gri tigrat. Ultimul care a parasit curtea a fost Jurasik deoarece avea si drumul cel mai lung de facut, cum spunea si el avea doua variante, una de 17 si cealalta de 19km.
    Marius vrajitoru, Banatul in continuare lipseste cu desavarsire de la intalnirile nationale, poate luati masuri in vara.
    Si eu astept cu nerabdare pozele dar cred ca de-abia maine o sa le primesc, poate totusi depune un ultim efort Daniel cand o ajunge acasa si se gandeste si la noi.

11. marius vrajitoru

Locație:
    timisoara
    Stiu ca lipsim cu desavarsire, am si vorbit cu pretena mea si i-am zis ca in vara vreau neaparat sa vin impreuna cu ea :)si sa nu-si faca planuri....

12. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
    Am ajuns si noi acasa sanatosi si intregi. Cred ca cel mai bine ar fi sa inregistram si sa apasam play... ar fi prea multe de scris si nu cred ca ne ajung paginile forumului.

13. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    pai era o alegere grea, cred ca s-a gandit toata noaptea pe unde sa o ia....cei drept se tot plangea ca nu stie ce sa faca :):):)

14. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Daaaa, toaaaata noaptea s-a gandit la asta cu diverse sticle/pahare in fata, ca toti ceilalti.:beerchug:

Hai noroc Jurasik, si vezi pe unde postezi poza aia facuta cu "face detection" :salute:

15. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    aaa da poza cu face detection sa o vad si eu ca se tot lauda cu aparatu' lui destept care a facut poza aia....da cred ca jurasik a luat-o pe varianta mai lunga ca sa ajunga acasa.......vad ca inca nu a ajuns

16. pritulescu

pritulescu 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Am ajuns la Simon pe la 12:30. Am cautat ferma si ne-am oprit in fata ei pentru ca semana cu cea vazuta pe internet.

Am intrat in curte cu precautie sa nu apara cine stie ce caine si am inaintat pana aproape de una din cladiri, doar doar o iesi cineva din casa. Dar afara de cele doua fiinte nu a aparut nimeni.

Fiindu-mi frica ca am gresit adresa si voi fi invinuit de incalcarea unei proprietati private, am iesit din curte si am dat telefon la numarul luat din reclama pensiunii aflata pe internet. Persoana care a raspuns s-a scuzat, stia ca noi aparem abea pe la ora 16, a spus sa bag masina in curte si sa-l astept 5-10 minute ca vine sa ne deschida vila.

Si uite asa ne-am trezit stapani pe intreaga vila, pentru ca patronul s-a reintors imediat la scoala ca mai avea de predat pana la ora 16. Din plictiseala am mancat putin, am baut cate un paharel de tuica si am plecat pe drum in sus sa vedem si noi zona. Pe la 16 – 16:30, tocmai cand ne intorceam din plimbare au apadut si Doragon cu prietenul sau, apoi putin mai tarziu au aparut si Black Daniel cu familia sa si dupa ce s-au cazat am asezat masa pentru seara. Cand masa erea in toi au venit si Ohne zucker 06 cu prietenul sau.
    Acestia am fost primii sositi la pensiunea Laura iar masinile lor (zburatoare) au fost cele din imagine.

PS. Astept multe poze de la ceilalti participanti fiinca ale mele sunt foarte slabe.

17. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Dl. Pritulescu, nu mai "dati din casa" :)

Sa ii facem pe cei care nu au venit sa le para rau, iar data viitoare sa avem 50 de masini la intalnirea de vara.

18. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Am ajuns , mo , dar am responsabilitati. Am de dat mancare la pisici , la caini , de tuns gazonul , de culcat iubita ( sa pot sta pe net la povesti :p ) . Mi s-a parut o intalnire extrem de reusita. La vara ( la cererea unor participanti ) trebuie sa gasim o locatie cu piscina. Deci , cautati locatii de pe acum.
    Legat de noii useri prezenti ( fata de intalnirea de la Arpasu' ) , pot spune ca mi-au placut absolut toti.
    Familia "Pritulescu 2" a fost la inaltime . D-nul a deschis karaoke-ul , iar doamna a tras niste rock'n role- uri de ne-am simtit depasiti .
    Tineretul reprezentata de doragon si fara_zahar au fost cei mai "tehnici" participanti , si datorita lor am mai stat si prin curte pe langa masini.
    Overmont si Ana-Maria au fost la inaltime. El are reale calitati vocale si a facut un duet de zile mari cu Alin , sotul ancutei .
    Ancuta si Alin ( eu aveam impresia ca Ancuta e o tipa solida, care o sa puna ordine in grup ) au fost exceptionali. ( Va spun ceva care sper sa ramana intre noi ...adica sa nu mai ajunga pe alte forumuri ...Ancuta are tatuaj...nu va zic unde :notme: )
    WeltMaister este (de fapt) un adevarat DanceMaister , iar Andreea ( sotia lui ) este o draguta ( care il lasa se se desfasoare in toata splendoare lui ).
    Laura ( Patratica ) nu este deloc patratica. Ii plac sporturile extreme ( saniusul in locuri fara zapada si escalada pe zapada in incaltaminte de strada) si drumurile lungi alaturi de necunoscuti :p.
    Cristi Gadalean si sotia au fost cei mai defavorizati. Au facut o multime de km ca sa ne vada si sa fie alaturi de noi dar au adus un aport important in seara de Sambata - Cristi m-a tinut de mana la karaoke ca sa imi inving timiditatea mea nativa . Este de laudat faptul ca au participat ( oameni de cuvant ) , desi nu a fost un lucru prea usor pentru ei .
    Restul se va vedea in poze. Sper din suflet ca filmuletele in care cant sa nu le posteze nimeni :p.

19. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    sa stiti ca aici la marius nu este prietenul sau, e varul;)

1) si sa nu uitati, neparat sa va luat arcurile cu voi mai sti jurasik? asa am vorbit ca o facem cu arcuri:)
    2)si eu ziceam gaaata a venit ancuta s-a terminat cu toti ne mananca la ceaiul de dimineata, dar cand am vazut-o wow ee super tare. mi-a placut maxim faza cand eram in coloana si ea statea numai pe trapa foooarte tare
    3)unde? unde? undeeeee? raspunde nu te face ca sari postu'.:)
    4)la sporturi extreme se enumara: luat copacii in brate (ca o iubitoare inraita a naturii) si coboratul cu sania in pivnita

20. overmont

overmont 1st Gear Member

Locație:
    Boston Ville
    Ioi, ce fain o fost!

Wai baieti, am ajuns si noi acu in Boston Ville in tandem cu Ancuta si Alin. Ca bobocei ce am fost ne-am integrat la toate capitolele si sunt de apreciat TOTI oamenii care au stiut ce inseamna voia buna, gluma de calitate si spiritul gospodaresc. Pentru cei care nu au strigat "prezent" la catologul lui BlackDaniel nici nu realizati ce ati pierdut!!!

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare