1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

I.t.p.

Discuție în 'Service' creată de soarec, 21 Ian 2010.

1. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    Bine de stiut mai ales ca in februarie sunt la rand:).

2. soarec 4th Gear Member

Locație:
    iasi
    ok ionut_sig, am prins ideea , bine de stiut ca si costul o sa fie undeva in jur la 100 lei , sper sa trec cu bine inspectia si revin cu amanunte.

3. MicuTZu83

MicuTZu83 3rd Gear Member

Locație:
    CRAIOVA
    ITP efectuat luna aceasta 1.9 TDI ALH

VERIFICAT SERII,FRANE, BECURI SI DIRECTIE-OK; am "sarit" peste testul de gaze (masina are 4 ani, si la primul ITP nu au iesit gazele si se dadeau de ceasul mortii, sa ma trimita la RAR...masina mai avea INCA garantie, iar ITP-ul l-am facut la reprezentanta, si am zis - daca nu corespunde, remediati defectiunea pana mai e in garantie...s-au calmat)

cost total 58 ron+ 20 ron(ca sa fie bine si repede)+ 2 cafele.

4. soarec 4th Gear Member

Locație:
    iasi
    Asa cum am promis revin cu amanunte: am facut itp-ul si am trecut cu bine, trebuie sa ai la tine cartea de identitate , talon si RCA-ul. Verificat serie motor, anvelope(trebuie sa fie aceeasi dimensiune ca in C.I. si acelasi indice de viteza si greutate), trusa medicala, stingator(valabile), triunghi, apoi verificat sistem franare, gaze, verificat ulei, semnalizari, verificat farurile(imi bateau cam sus, le-au si reglat baietii), verificat bucse, pivoti, bielete( bucsele mari de la brat trebuie schimbate, is cam rupte:)) fotografiat si cam atat, sper ca nu am omis nimic. Au verificat si placutele de frana si au zis ca mai am , is ok :)
    Cost: 85 lei fara revenire , fara spaga

5. AndreiHTX

AndreiHTX Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    totul e bine cand se termina cu bine:p

6. SheriffC

SheriffC 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutare. vin cu o noua intrebare.o statie ITP ieftina in bucuresti unde gasesc si eu,sau cat ati dat voi cel mai putin pe un ITP?

7. MMM

MMM Bronze Member

Locație:
    Bot'şăni
    R.a.r.

Am o întrebare: e nevoie şi la inspecţia RAR de stingător, trusă şi triunghiuri?

8. Ionut_SIG

Ionut_SIG Silver Member

Locație:
    Bacau
    In principiu da dar depinde de cel care iti face inspectia daca vrea sa te chinuie iti cere si astea daca nu trece asa.

9. MMM

MMM Bronze Member

Locație:
    Bot'şăni
    R.a.r.

Mulţumesc!. Voi reveni mâine seară cu "ştiri" după inspecţie; între timp, împrumut de la un prieten kitul de siguranţă pentru o zi. :p

10. MMM

MMM Bronze Member

Locație:
    Bot'şăni
    Nu a fost nevoie de kit la RAR - nu a întrebat nimeni nimic de el; poate că au ajutat şi cei 50 de lei lăsaţi în scrumieră...
    O veste "urâtă" e costul: din cauza numerelor roşii m-a costat 375 lei! Scump, doamnă, scump! Oare în Bulgaria era mai ieftin?!:blink:

11. MMM

MMM Bronze Member

Locație:
    Bot'şăni
    RAR BT sucks!

"Dorel" de la RAR a neglijat (?!) să-mi treacă în CIV şi faptul că maşina e dotată cu filtru de particule - încă 100 de euro în plus la taxă!
    :asskicking::angrymod::aggressive::motz: şi altele (care nu-şi au locu pe un forum civilizat)...

12. panayx

panayx 2nd Gear Member

Locație:
    Galati
    care e faza

Care e faza cu numerele rosii, si costul aferent?

Distribuie pagina asta