1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Filtru motorina motor 1.6 tdi cayc 2010

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de cosmindjm, 20 Iul 2019.

1. cosmindjm 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    salutare,
    Am o nedumerire legata de filtru de motorina pentru o2, 1.6 tdi 2010 si anume:
    pana anul trecut am cumparat de la autokarma (cica filtru original 113 ron, UFI scrie pe el si are logo-urile audi si wolskwagen)
    azi am vrut sa cumpar de la unix, filtru original ( 286 ron) acesta sa fie oare cel original? si din cauza asta pretul mai mare? care ar fi pretul corect pentru un filtru original pentr acest motor?
    Multumesc aniticipat.

2. efa982

efa982 Silver Member

Locație:
    bucharest
    Dar nici tu nu ai prea multa minte...skoda nu face filtre, iar faza cu originalul e vrajeala...cumpara orice filtru mann, mahle, bosch etc. si isi va face treaba la fel ca cel "original" la un pret de 4 ori mai mic.

cosminel24 și Little Big apreciază asta.
  3. Dadu

Dadu 1st Gear Member

Locație:
    Falticeni
    Corect. Si eu folosesc filtru Mann (65 lei) fara probleme (ca de altfel toate filtrele le-am luat Mann). N-are rost sa te complici.

4. Pintiliosul

Pintiliosul Gold Member

Locație:
    Baia Mare
    cosminel24 și efa982 apreciază asta.
  5. efa982

efa982 Silver Member

Locație:
    bucharest
    Bosch 35 de lei pomana curata...

6. cosminel24 1st Gear Member

eu cumpăr Mahle original exact ce este în reprezentanta 68 lei, made în Austria. după autokarma. azi l-am schimbat.

Distribuie pagina asta