1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Faruri aftermarket sau sa reconditionez farurile originale.

Discuție în 'Skoda Octavia' creată de Rares T, 12 Noi 2020.

  1. Rares T 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2020
    Mesaje:
    8
    Am o Octavia Tour din 2007 ,luata de noua si doresc sa schimb farurile originale cu halogen si proiector ,care s-au matuit (si stangul este putin copt in partea de sus) cu niste faruri DIEDERICHS ,luate din Germania (305 lei/buc.) .Cum vi se pare acest producator? A avut cineva experiente cu faruri aftermarket? Alte optiuni mai bune (fara Hella si Oem)? Dupa ce imi vin farurile, vreau sa reconditionez farurile vechi ,si sa le dau cu lac pentru a le tine de rezerva . Alte idei?
     
  2. Mechenici Alexandra 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2020
    Mesaje:
    2
    daca nu se aburesc si nu sunt ciobite iti recomand o reconditionare !
    insa una de calitate cu polish cu cel putin 3 randuri (marimi) de abraziv iar la final aplicare de folie poliuretan DE CALITATE ("Exterior Car Film" sau "Paint Protection Film").. am avut aceiasi problema iar acum un an am gasit un baiar care mi le-a facut ca noi .. iar dupa 1 an sunt la fel... folia e un fel de folie de sticla ca cea de pe mobil ... nu o vezi pe far dar e super rezistenta ! insectele nu se mai lipesc pe ea ca pe farurile fara folie iar de micile ciobituri de pe plastic nici vorba ! (ca idee acum e 120 de ron de far dar chiar se merita si dureaza cam 40 de minute de fiecare )

    Succes
     
  3. Rares T 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2020
    Mesaje:
    8
    mersi mult pentru raspuns. Intre timp am luat farurile aftermarket ,le-am testat si bat exact cum m-am asteptat. Din pacate ambele au cateva ciobituri si farul original stang s-a copt plasticul in adancime (pe o suprafata considerabila) si nu a mai mers reconditionat.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare