1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Eroare bec ars

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de Nicu145, 6 Ian 2020.

1. Nicu145

Nicu145 1st Gear Member

Salutare,

Am și eu nevoie de ajutor , am o Octavia 2 fl 2009, și vreau sa schimb becurile cu filament cu unele led. Am început cu cele de la nr, am luat becuri, am luat anulator eroare philips 5w, am montant anulatorul pe lampa dreapta și n am eroare... când desfac lampa stânga firele fiind cam scurte m am chinuit sa montez clipurile de la anulator și pun contactul supriza senzor bec ars aprins.
    Am zis ca poate am făcut vreun scurt cumva, am pus becurile vechi nu mai apare eroare
    Ce pot face? Sa Pun un anulator pe lampa stânga se 10w ?

Sau care e cauza , ca era singura soluție sa pun leduri, cele așa zise cu cambus nu merg.
    Vreau sa continui cu drl ul si pozițiile la faruri și nu știu ce sa fac .. dacă voi avea la fel probleme ( pt drl am luat de 25w)

mulțumesc

2. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Se poate anula interogarea de bec ars.

3. Nicu145

Nicu145 1st Gear Member

Pai și dacă anulez interogarea când voi avea bec ars voi mai sti?
    Cu anulator de 10w nu voi reuși sa “păcăles sistemul” ? sau ce variante pot avea in așa fel încât sa meargă sistemul

mulțumesc de răspuns

4. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    SE anuleaza interogarea de bec ars doar pe becul sau perechea de becuri in cauza.

5. Nicu145

Nicu145 1st Gear Member

Ok, mulțumesc mult:)
    Dacă întâmpin probleme te voi suna !

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Decat sa suni,mergi la el direct!Te rezolva imediat!

7. Nicu145

Nicu145 1st Gear Member

Pai am vcds însă sunt la început cu ea și poate mă poate ajuta cu anularea interogării de bec ars !!! Pt a scuti timp

mulțumesc !

8. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    NU se face cu VCDS.

Little Big apreciază asta.
  9. Nicu145

Nicu145 1st Gear Member

mda .... credeam ca pot face din calculator

10. crocodilul77 1st Gear Member

Salut. Cine ma poate ajuta sa anulez interogarea de bec ars la o skoda octavia 2 din 2004?
    Am pus becuri led atat pe faza scurta cat si pe cea lunga si imi apare eroare de bec ars in bord.
    Mentionez ca am schimbat centrala electrica cu una de pe o masina din 2009 ca sa imi mearga cornering-ul.
    Multumesc.

11. horeica_andrei 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salut! Am cumpărat de curând 2 becuri led H8 pentru proiectoarele de ceata de la o Octavia 2 FL din 2011. Proiectorul din partea dreapta îmi da eroare de bec ars. Am schimbat becurile între proiectoare și degeaba. Pe stânga vede ledurile ca fiind ok, iar pe dreapta tot îmi apare martorul de bec ars. Aveți idee de ce apare eroare doar la unul din proiectoare?

12. maryus_78 1st Gear Member

parca sunt h7 la o2 si nu prea merg leduri puse pe ea

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare