1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Despre anvelope/jante

Discuție în 'Cauciucuri / Roti' creată de k_cristi87, 27 Mai 2009.

Taguri:
  1. pulgatory

pulgatory 5th Gear Member

Locație:
    BUCURESTI
    prezoanele sunt diferite la achizitionare trebuie sa specifici pentru ce tip de janta le vrei.

Ultima editare de un moderator: 27 Dec 2020
  2. Nicu7981@s 1st Gear Member

Ce anvelope folosiți la scala jante 16 oțel ca diametru pentru iarnă și de care pentru vară?
    Mulțumesc.

3. Little Big

Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

Locație:
    Bucharest
    cele mai mici iarna cele mari vara!

4. j.tibi

j.tibi Bronze Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Anvelope Scala, folosite de mine: 205/55 R16, aceeași dimensiune și vara, și iarna.

5. Nicu7981@s 1st Gear Member

Mulțumesc

6. Daniel C. 1st Gear Member

Seara buna natiune!
    Am incercat cu un vecin sa achizitionam jante pe 18' cu anvelope 225 40 R18.(amandoi cu Skoda Scala 1.5TSI)
    Maxim admis in acte este 205 , dar daca cautati pe net veti gasi Skoda Scala prin Turcia/China si alte 'judete limitrofe' cu jante pe 17'-18' si cu anvelope 225....masinile standard--nemodificate structural!!! Am incercat prin mailuri si chaturi sa obtinem niste carti de identitate sau certificat de conformitate ,sa ne dumirim daca este configuratie ca si la noi dar nici un raspuns de mai bine de 8 luni!
    Moartea caprioarei si ma jur ca nu inteleg........Fabia 2020-2021 pe aceasi platforma(daca nu gresesc) are in certificatul de conformitate trecute pe janta de 17'-18' anvelope cu latimea de 215!!!
    O intrebare rapida si am fugit. A incercat cineva din Romania pana astazi sa puna pe masina anvelope mai late de 205? (ma refer la cei cu motorizare de 1.5TSI!)
    Va pup si aveti grija de voi....lasati si voi un raspuns pentru 2 oameni 'blocati in sistem' :D

7. Conspicuous

Conspicuous 1st Gear Member

Locație:
    Vâlcea
    vreau sa mi iau jante de aliaj second, observ specificatii pentru skoda 5x112 si 5x100 , eu din ce am inteles 6j x 16h2 inseamna 5x100 deci asta imi trebuie dar et 40 cu cat poate sa fluctueze?

8. clavdios_bcn 1st Gear Member

Salutare!
    Cine îmi poate recomanda niște cauciucuri de iarna? Potrivite pentru Karoq.
    Problema pleacă de la întrebarea: aveți idee de ce s-a modificat perioada de livrare?
    Am făcut comanda în mai, cele 15 săptămâni expirând prin august. De la expirare a tot fost amânată venirea din motive de producție. Ba că e concediu în august și la fabrici, ba că o componentă fabricata în Asia, nu a venit... Și acum am primit termen în decembrie.

Se mai afla cineva in astfel de situație?
    Eu ma gândesc la cauciucuri de iarna, pentru că va trebui să iau masina gata încălțată de sezon...
    Asta este!☺

Distribuie pagina asta

1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare