1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

demontare cd player skoda

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de rares_mihai36, 23 Ian 2011.

1. Bocanilla

Bocanilla 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Continuand subiectul...pe o Octavia poate fi inlocuit Blues cu Stream ? In afara pierderii sertarului de sub Blues...exista alte inconveniente ? Multumesc !

2. octavia2 3rd Gear Member

depinde din ce an este al tau si streamul,este posibil sa iti descarce bateria.depinde de centralita can gateway,care controleaza citeva functii printre care si radio cd-ul.
    sunt patit.eu am schimbat stream din 2005 cu swing din 2010-2011,si merge perfect,mufele la fel,dar in 2 zile am ramas fara baterie.treaba este ca sunt citeva centralite care se pot actualiza,de nu costa mai mult decit dai pe radio,intereseazate daca acest radio este compatibil cu centralita ta.

3. Bocanilla

Locație:
    Bucuresti
    1. multumesc pentru viteza raspunsului
    2. nu exista o atat de mare diferenta de timp ca in cazul tau. Cel mult 2-3 ani. Sa consume mai mult nu m-ar mira, luand in calcul diferentele intre modele; insa chiar sa merg cu baterie de rezerva...nu cred :)) Oricum pana nu voi fi complet edificat nu ma apuc de nimic.
    3. ce inseamna "centralita can gateway" ?

4. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Din ce an e a ta? din ce an e cealalta unitate?

5. Bocanilla

Locație:
    Bucuresti
    "blues"-ul este al lui taika...2012. "stream"-ul este din 2009-2011...aproximativ. Cand a vazut pe fisa tehnica 4 boxe (la "blues", evident) a zis ca neaparat trebuie s-aiba si-n usile din spate. Cum cu auzul nu mai sta prea bine si urechea lipita de portiere nu l-a ajutat prea mult, pana nu I-am dat fata de usa jos sa se convinga, nu s-a lasat. A fost cu ea la reprezentanta...si I s-a explicat ca daca se aude de deasupra "clantei" usii, inseamna ca-s si acolo niste "boxe". Din pacate nu a intrebat cat ar costa tragerea firelor si montarea unor incinte acustice in usile din spate. Si mai ales daca merita...luand in calcul apropierea lor fata de cele de pe usile din fata. Scuze...m-am cam lungit...

6. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Eu cred ca intrebarea era din ce an este masina pe care vrei sa pui acel aparat, fiindca in functie de asta iti poate spune Al Bundy daca o sa ai ceva probleme la schimbare.

7. Bocanilla

Locație:
    Bucuresti
    pai scuze eu ..daca nu m-am facut bine-inteles. Am crezut ca e evident: masina...cu tot cu "blues"...e din '12. iar in locul sau ar urma...daca merita deranjul....sa apara un "stream", cu 2-4 ani mai vechi. Desi vad, citind a 2a oara...ca ABundy se refera la unitatile audio. Care e relevanta vechimii masinii ???

8. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Softul calculatorului, care stie sa comande anumite aparate in anumite limite...
    Stream-ul meu din 2008, pe care l-am avut pe masina nu mi-a facut nici-un fel de probleme, deci nu cred ca tu o sa ai probleme, dar mai asteapta un pic sa vedem ce spun si altii mult mai priceputi.

9. Sebastian1990 1st Gear Member

Salut, am O2 din 2006. Am pe ea Stream original, dar nu are MP3. Pe stream imi arata Informatii de la clima, senzori parcare spate. As dori sa o schimb, si as vrea sa stiu daca merge schimbata cu un stream de pe O2 Facelift?

10. al bundy

al bundy Skoda Expert

Locație:
    Bucuresti
    Merge. Doarca trebuie un update de cangateway. Si nu cred ca o sa mai arate clima si senzorii.

11. balascuta_floryn 1st Gear Member

salut, la un casetofon original pot lega mufa usb? mentionez ca exista un buton pe care scrie aux

12. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    pai ce iti mai trb mufa usb daca ai AUX?

13. Paul Cristea 1st Gear Member

Locație:
    Zalau
    Bună tuturor
    Am o Octavia 2 combi din 2006 2.0 tdi BKD și am cdplayer original fără mp3 pe mașină dacă pun un Bolero de pe o Octavia din 2010 o sa îmi descarce bateria? Mulțumesc anticipat

Distribuie pagina asta