1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Alternator

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de Mihai Petcu, 14 Mai 2021.

  1. Mihai Petcu 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2021
    Mesaje:
    1
    Bună ziua. Am și eu următoarea problema. Dețin o skoda octavia 2 1.9 tdi și de curând am schimbat alternatorul, la plecarea din service mi-au pus aparatul de măsură și aveam un voltaje 13,9, la 2 3 zile dupa verific din nou bateria la relanti am 16,5 și în turație de 2000 cu consumatori am 17,8. Menționez faptul ca alternatorul vechi era valeo cu o singura borna, și cel nou este hella cel cu 2 borne din care o borna este foarte scurta și care are voltaj, mecanicul împreună cu electricianul au hotărât după câteva masuratori sa facă punte între aceste 2 masuratori ca să poată monta borna. Ce probleme as putea avea? Ce este de făcut?
     
  2. Ionut02

    Ionut02 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Apr 2019
    Mesaje:
    158
    Locație:
    Bucuresti
    De ce nu ai recondiționat alternatorul vechi? eu zic sa schimbi și sa pui ce aveai inainte.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare