1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

3 beepuri de avertizare

Discuție în 'Skoda Octavia' creată de mans, 8 Iun 2008.

  1. mans 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2008
    Mesaje:
    2
    Salutare,
    Am si eu o problema cu o Skoda Octavia Tour.
    Din cand in cand aud in difuzor 3 beepuri de avertizare (par a veni de la computerul de bord). Ciudat este faptul ca pe display nu apare niciun led sau vreun mesaj de avertizare. Am observat ca cele 3 beepuri se aud in momentul in care masina trepideaza de la denivelarile de pe drum.
    Un alt fenomen ciudat este faptul ca in timpul mersului, dupa ce se aud cele 3 beepuri, nu mai am acces la computerul de bord care sa-mi arate consumul, km parcusi, etc, dar daca opresc si dau din nou la keie totul revine la normal.
    Multumesc anticipat celor ce-mi vor da cateva sfaturi...
     
  2. mans 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2008
    Mesaje:
    2
    Am rezolvat problema! :)
    Am fost la service Skoda si mi-au spus ca senzorul de la capota fata e defect si ca bipurile sunt din cauza ca ar detecta ca ar fi deschis. Deci nu e nimic grav.
    (mi-am dat seama de asta pentru ca pe bord masina are partea din fata umpluta cand e deschisa, iar cand e inchisa ar trebui sa aiba numai contorul desenat).
     
  3. Black Daniel Guest

    In ce limba e asta :eek::eek: ?!? Papuasa sau malgasa ???
    E cumva in aceeasi limba in care e si "keie" :eek: ?!?
     
  4. k_cristi87

    k_cristi87 Silver Member

    Înscris:
    13 Feb 2008
    Mesaje:
    351
    Locație:
    Gaesti
    Black mereu esti rautacios...Cine a vrut sa inteleaga a inteles care a fost problema(eu nu):D:D:D
     
  5. Black Daniel Guest

    Hai sa mai zicem si ca sunt eu mai greu de cap. Incearca tu sa imi explici (asa, mai pe intelesul meu :p) ce a vrut omu' sa zica in fraza asta :
    ... mi-am dat seama de asta pentru ca pe bord masina are partea din fata umpluta cand e deschisa, iar cand e inchisa ar trebui sa aiba numai contorul desenat.

    Hai sa ma risc si sa incerc sa traduc.
    Cred ca vrea sa spuna ca pe tabloul de bord ii apare un simbol de masina, care are partea din fata (capota) colorata (aprinsa) atunci cand e deschisa si necolorata (stinsa, adica se vede numai conturul - NU "CONTORUL" masinutei) atunci cand capota motor e bine inchisa.

    Daca am "tradus" corect, astept un atestat de traducator papuasa-malgasa-romana.
    Aaa, sa nu uit, "keie" ar trebui sa insemne cheie. Am nimerit-o :D :eek:?

    L.E. Topicul asta ar trebui mutat la "off-topic". Sa vedeti ce repede ar creste, mai ceva ca bancurile ...
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Iun 2008
  6. cristeamandrei

    cristeamandrei Silver Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Mesaje:
    370
    Locație:
    Bucuresti
    hai nu fi...

    nu fi-ti rautaciosi , e adevarat ca nu a scris corect din punct de vedere gramatical ,da de inteles nu era asa de greu ,RAUTACIOSILOR !!!!!!
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare