1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

zgomot puternic ca de polizor!!!!!!

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de ciudi, 12 Sep 2009.

  1. ciudi

    ciudi 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2008
    Mesaje:
    39
    Locație:
    piatra neamt
    salutare !am fabia din 2003 12,12v azq....in fine!problema e ca intr-o zi venind de la un gratar pe drum pietruit....masina mea a inceput sa scoata un zgomot f ciudat si tare!parca era un polizor care ascutea ceva metalic,deci ingrozitor!am oprit masina a incetat si zgomotul!m-am uitat pe la roti...pe la motor am crezut ca e de la curea....nimic!nu a mai facut!ce sfat imi dati?:confused:
     
  2. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    poate a prins o pietricica la disc, adica intre disc si placuta; daca nu mai scoate zgomot inseamna ca ori a sarit piatra ori si-a facut loc intre cele doua si va face zgomot mai incolo.
     
  3. ciudi

    ciudi 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2008
    Mesaje:
    39
    Locație:
    piatra neamt
    deci ar trebui sa dau roata jos si sa veific?am sa fac asta!merci!
     
  4. Ionut_SIG

    Ionut_SIG Silver Member

    Înscris:
    10 Noi 2008
    Mesaje:
    326
    Locație:
    Bacau
    daca dai roata jos verifica si clemele placutelor sar putea ca vreo placuta sa se fi deplasat un pic din locasul ei
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare