1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

zgomot plecare de pe loc/franare

Discuție în 'Skoda Superb' creată de bontamarian, 25 Sep 2013.

1. bontamarian 1st Gear Member

Salut,

Am o Skoda Superb 1.9 2008 (60k km), modelul vechi, si de ceva timp a aparut un zgomot care imi da mari batai de cap. Zgomotul apare cand franez usor, si la pleacarea de pe loc. Zgomotul este un parait/carait care dispare dupa o franare mai brusca sau un drum mai lung. Am schimbat basculele inferioare fata si am polizat discurile fata, insa problema nu s-a rezolvat.

S-a mai lovit cineva de problema aceasta?

2. AXM 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salut! La mine se aude precum o lovitura metalica la accelerare brusca si la franare puternica. Mentionez ca am scut metalic after-market si de la un service mi s-a spus ca acolo e problema.

3. Superb 2009 DSG1 170 cp

Superb 2009 DSG1 170 cp 1st Gear Member

Verificati tampoanele de la motor.

4. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Bine ca i.ai raspuns..

Distribuie pagina asta