1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Upgrade multimedia, volan si clima in Octavia 3, break, simpla cu DSG?

Discuție în 'Alte modificari' creată de v00d00, 23 Iun 2019.

1. v00d00

v00d00 1st Gear Member

Salutare,
    Tinand cont ca am reusit sa achizitionez o Skoda Octavia 3, break, DSG, an 2016 versiunea basic(nu stiu exact cum se numeste). Vreau sa intreb pe cei cu background mai bogat in Skoda, urmatoarele aspecte:

* Daca se poate schimba sistemul multimedia (stock), adica upgrade la un columbus cu navigatie si ecran mai mare ?

* Daca se poate upgrada la un volan cu control multimedia, am volan simplu? Poate stiti alt workaround, de exemplu un set de butoane de control multimedia ce se poate instala pe volanul existent ?

* Ce efort si buget estimativ ar fi pentru schimbarea panoul de control AC/ventilatie din cel basic/stock in cel climatronic cu 2 zone ?

Stiu ca nu m-am exprimat foarte tehnic sau foarte clar, insa sper ca cei cu experienta, se vor prinde rapid de intrebarile mele.

Va multumesc anticipat!

2. Ingolstadt85

Ingolstadt85 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Se pot face dar ai nevoie de ceva piese si de un profesionist care sa stie sa le instaleze \ adapteze pe masina ta.

3. v00d00

v00d00 1st Gear Member

Clar. De aceea si intreb aici.

Ultima editare de un moderator: 24 Iun 2019

Distribuie pagina asta