1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

ulei la bujie

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de orion, 13 Mar 2018.

1. orion 1st Gear Member

Salutari tuturor! La fabia mea din 2001,benzina 16 v,100cp s-a intamplat urmatorul lucru. De ceva timp mergea sacadat avea intreruperi in mers,ca si cand una din bujii ar inceta sa lucreze.Am cumparat bujii noi,cand le-am desfiletat pe cele vechi ;surpriza! La bujia nr.2 dela dreapta spre stanga (nu cea de langa capac supape),bujia era plina de ulei.Nu pe interior la electrozi, ci pe partea exterioara ,de unde poate fi acest ulei si cum se poate remedia scurgerea de ulei.Dupa inlocuire bujii,motorul merge rotund,fara probleme.

Distribuie pagina asta