1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Trepidatie schimbator de viteze motor 999 tsi

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de DANUTN, 6 Iun 2019.

1. DANUTN 1st Gear Member

Buna ziua!
    Sunt posesorul unei Octavia III 2018 cu motor de 999tsi 115cp,am 7000km rulati , masina se comporta bine la drum , consumul este multumitor dar am sesizat un trepidat la schimbator cand maneta este la punctul mort si masina a parcurs deja mai multi km .Am intrebat la reprezentanta si mi-au spus ca ar fi normal un asemenea trepidat datorita faptului ca motorul este in 3 pistoane.Trepidatia nu se transmite in volan sau in alta parte dar este enervanta mai ales cand o vad,eu o consider anormala pentru o masina noua.Daca aveti experiente similare va rog sa-mi impartasiti pareri.

2. Ingolstadt85

Ingolstadt85 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masinile astea noi ... din ce in ce mai slabe calitativ sunt.

3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Poate fi din timonerie reglata prost din fabrica . In mod normal nu trebuie sa miste deloc. Nu are legatura cu faptul ca are trei pistoane . Primul simptom ca este timoneria este ca atunci cand accelerezi sau cand decelerezi , vezi o deplasare a schimbatorului .

4. NarcisPaslaru 2nd Gear Member

În nici un caz nu este de la cei 3 cilindri ai motorului. Am un coleg care are Octavia 1.0 TSI și o să îl întreb câți km are și dacă mișcă schimbătorul.

5. vasile george 1st Gear Member

La fel se intampla si la mine am acele trepidatii cum ai rezolvat o sa merg la reprezentanta sa vad ce imi zic .

Ultima editare de un moderator: 13 Iul 2019

Distribuie pagina asta