1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Totul despre uleiurile de motor si nu numai

Discuție în 'Intretinere' creată de turbojack, 6 Mai 2008.

1. T. Carmen Skoda Expert

2. pulgatory

pulgatory 1st Gear Member

Mulțumesc frumos ,ca exemplu eu la prima mea skoda cu motor 1.9 tdi cod motor alh timp de 8 ani am folosit numai ulei castrol și uneori l-am schimbat și la 20.000 km și nu am avut probleme , dar acum cu generația asta noua de motoare la care s-a redus consumul de combustibil dar a crescut consumul de ulei, chiar ca nu mai stiu ce tip si marca

3. pulgatory

4. T. Carmen Skoda Expert

Long lasting protection in higher mileage engines.

Dac il vei folosi in VRS, inainte de vanzare da, este ok.
    Pentru masina cea noua, uita-l. Respecta norma impusa de producator, si nu vei avea probleme.

5. pulgatory

La vrs am folosit numai castrol edge titanium pentru motor pompe diuze cu pdf

6. Ingolstadt85

Ingolstadt85 5th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Eu recomand Ravenol ! Au fabrica doar in Germania.
    Lasa-ti-va de Castrol pe care scrie '' made in EU ''. Majoritatea sunt contrafacute. Folositi Castrol doar daca scrie pe bidonul de ulei '' made in DE '' !

Distribuie pagina asta