1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Toba Sport finala Skoda Octavia 1.9

Discuție în 'Exterior' creată de alexandru.f, 30 Mai 2013.

1. alexandru.f 1st Gear Member

Salutare, vreau sa pun o toba finala pe o skoda octavia 1.9? Imi sugerati sa fac asta, este cineva nemultumit de sunetul scos?

2. brigadact 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    E motorina frate...dai banii aiurea.De la 600-700 de lei un sus(o toba)poate se merita.Eu o sa imi pun la vara am 1.6 si sa vad cum se aude...!

3. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    scoate sitele din ultima toba si elimana toba de la jumatatea masinii

4. Rado46

Rado46 Silver Member

Locație:
    Timisoara
    pentru cei cu motoarele pe benzina s-ar putea sa aveti surprize neplacute cu erorile date de sondele lambda odata cu golirea sitelor din toba de esapamant
    bafta

5. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    rado,era vorba de 1.9! presupun ca este TDI...

6. Rado46

Rado46 Silver Member

Locație:
    Timisoara
    stiu,vb de cel cu 1.6 :)

7. brigadact 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    am mai auzit,din cate stiu eu toba finala nu are nici un senzor,cea mica,da!

8. Rado46

Rado46 Silver Member

Locație:
    Timisoara
    stiu ca toba finala nu are nici un senzor,dar evacuarea gazelor se face mai repede decat la o toba originala,de unde pot sa apara masuratorile eronate ale sondelor lambda

9. brigadact 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Aici asa e,dar nu e o regula!Poate ne spune cineva care chiar are toba sport si daca a avut sau nu probleme.

10. alexandru.f 1st Gear Member

cam asta am tot intampinat pana acum brigadact, toata lumea sfatuieste sa nu pui toba pe diesel ca nu este nici o diferenta! Cred ca mai bine bag banii in altceva

Distribuie pagina asta