1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Sugestie halogene ...mai bune , dar legale ?

Discuție în 'Exterior' creată de JurasikMan, 16 Noi 2014.

1. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Hai sa vedem ce experiente reale au utilizatorii de diverse halogene ( pe mine ma intereseaza H4 , dar daca tot deschidem topicul , sa punem si H7 si alte standarde ) .
    Ieri mi s-au prajit becurile si cautam o solutie mai buna pentru a le inlocui. Cunoasteti firme si modele de becuri halogen care dau . cu adevarat - nu numai in reclama , mai multa lumina decat modelel standard ? Ma refer la acele becuri de putere legala ( 60/55 w ) , nu de 100 / 80 w , care sunt ilegale.
    Daca ati sesizat la schimbare ca unele dau rezultate mai bune decat celelalte , va rog sa postati informatii despre producator , model si eventual pret .

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Eu am avut Philips xtreme power,am momentan xtreme vision si night breaker unlimited. vreo 70 ron la oferta..Fata de standard dau mai multa lumina.Ca tin mai putin fata de cele normale e adevarat.

3. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Eu cred ca toate dau aceeași lumina. Pana sa descopăr xenonul, am probat o groaza de becuri și am ajuns la concluzia ca, dacă oglinda farului nu e buna, degeaba pui becuri scumpe.

4. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Acum 10 minute am schimbat cu doua Osram Night Breaker Unlimited . La prima impresie , lumina este si pe ziua , mult mai alba. Daca tot m-am ocupat de faruri , le-am "polisat " putin si sticla , cu pasta de dinti Colgate ( a nu se considera reclama :)) . Revin cu pareri dupa un drum de noapte mai lung .

5. AdrianP

AdrianP 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Descrie putin procedura cu pasta de dinti... ma intereseaza, pentru ca mi s-au matuit farurile. Merci

6. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Era mai simplu pe net..

7. AdrianP

AdrianP 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Am gasit pe net... merci, ;)

8. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Am remarcat o diferenta intre polisatul cu pasta de dinti sau cu pasta de polisat. Pasta de dinti este gandita sa fie abraziva cat timp este uda ( paradoxal , in gura noastra este foarte multa umezeala ). Pasta de polisat , este lichida doar cat timp se intinde , dar are efect abraziv dupa uscare . Concluzia este ca , in cazul pastei de dinti , nu se asteapta uscarea ca nu mai are efect, ci se freaca cu simt de raspundere cat timp nu este uscata. Si se poate relua precesul in mai multe randuri , pana incep sa dispara zgarieturile fine. Cele adanci nu vor disparea prin acest procedeu , dar efectul este sesizabil si daca scapam de cele fine.

9. bti 2nd Gear Member

Pasta de dinti are acelasi efect pe parbriz ca si la faruri? adica imi scoate zgarieturile fine?.. am o gramada de zgarieturi

10. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Nu știm. Încearcă tu și scrie rezultatele... Cu poze! :))

11. bti 2nd Gear Member

I-am dat lui jurasikman un pm, nu-mi recomanda sa fac asta, din cate am inteles face mai mult rau parbrizului decat bine, si nu ies mari diferente

12. sebastian_rc 1st Gear Member

Am vazut cu otrava de gandaci.

Distribuie pagina asta