1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Rapid

Discuție în 'Skoda mea' creată de Mihai Simon, 2 Dec 2019.

1. Mihai Simon

Mihai Simon 1st Gear Member

Locație:
    Sibiu
    Salutare colegii. Pentru inceput sa va prezint si eu Skodita mea: Skoda Rapid Spaceback, 1.2 TSI, 90CP, fabricatie noiembrie 2016, cumparata acum un an de zile la 72300 km, acum avand 92500 km.
    Foarte multumit de ea, consum bun, confortabila.
    Am reusit sa mai activez cateva lucruri la ea cu VCDS:
    - sistemul audio cu 6 difuzoare (dupa ce le-am montat in usile din spate, ca nu erau).
    - Hill Hold Control.
    - asistenta la franarea de urgenta (avarii + lumini frana intermitente).
    - staging (rotirea completa a acelor la punerea contactului).
    - cornering + anulare cornering la mersul in marsarier.
    Va cer ajutorul intr-o mica problema insa: dupa ce am facut toate setarile de mai sus, am vazut ca in meniul Car de la Infotainment nu-mi mai apare pictograma cu Skoda Rapid Spaceback, ci Skoda Octavia berlina... Ma puteti ajuta va rog sa o modific inapoi? Am incercat mai multe si eu, dar nu-mi pot da seama unde am gresit.
    Multumesc frumos.

Fișiere atașate:

2. Mihai Simon

Mihai Simon 1st Gear Member

Locație:
    Sibiu
    Salut din nou.
    Am reusit sa mai activez urmatoarele:
    - optiunea Service Stergatoare in meniul Swing.
    - Tear Wiping la stergatoarele fata si la luneta.
    - Skoda Surround & Virtual Subwoofer in meniul Swing.
    - Swing start splash screen ca la modelul vRS.
    Cu siguranta mai sunt si alte lucruri de activat, dar ce ma intereseaza pe mine cel mai mult acum este problema ce v-am descris-o in postarea anterioara. Am reverificat toate setarile (tip masina, tip sasiu,...) si toate par a fi in regula, desi pe display apare alta poza a masinii.

Distribuie pagina asta