1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Rapid TSI

Discuție în 'Skoda Rapid' creată de SPIDER, 6 Mar 2011.

1. MrFox

MrFox 1st Gear Member

Locație:
    Husi
    CBZA e pe curea. Varianta de 85 CP.

Revin cu precizări de la ultimul schimb de ulei (cu Ravenol). După 6000 de km mașina merge perfect, este silențioasă. Zgomotul de lanț nu s-a auzit, dar nici nu a fost frig, vedem în curând. Cert e că nu mi-a consumat absolut deloc. Am avut ocazia să merg și în afara țării, pe autostradă, cu viteză mai mare, merge super!

Marin Alin apreciază asta.
  2. Marin Alin 1st Gear Member

NU CITA ultimul mesaj!
    Mulțumesc pentru precizări.

Ultima editare de un moderator: 11 Oct 2018
  3. Eko 2nd Gear Member

Familia EA111: CBZA, CBZB cu 86 si 105 hp sunt pe lant au fost din 2012 pana in 2015. Familia EA211: CJZC SI CJZD de 90 si 110 cai sunt pe curea si au fost din 2015 pana in 2017. Difera destul de mult avand turbina si intercoolerul(racit cu apa) in spatele motorului,iar la facelift in 2017 au fost inlocuite de 1.0 TSI 95 si 110 cai. Ai primit un rapsuns gresit de la alt coleg.

4. MrFox

MrFox 1st Gear Member

Locație:
    Husi
    Am vrut să scriu lanț, geeeez!:))))

Nu-mi vine să cred. :hubbahubba::jester:Eu am CBZB, știu că e pe lanț. Scuzeeeeee!

Distribuie pagina asta