1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Rapid TSI

Discuție în 'Skoda Rapid' creată de SPIDER, 6 Mar 2011.

1. micutzu666

micutzu666 MODERATOR

Locație:
    Bucharest
    Ar fi ideal ca fiecare sa.si faca topic in Skoda mea unde sa.si prezinte masina cu bune si rele iar aici sa ramana doar pentru generalitati..Deja e un talmesbalmes pentru ca s.a postat dupa ureche.

2. Rapid2014 6th Gear Member

Primele zgomote la mine au aparul la o zecime din numarul asta de km. La 9mii aveam schimbat deja intinzatorul. Urmeaza lantul...

E full (toate optiunile)? Intreb, pentru ca eu platesc aproape 2000RON. La o masina cu valoarea evaluata in prezent de 8500Eur. Fara istoric.
    Sa fie atat de importanta reducerea de cilindree de la 1.2l la 1.0l?

3. mokolino29

mokolino29 1st Gear Member

Locație:
    BAIA MARE
    Da, full, inclusiv avarii din cauza fenomenelor naturale, avarii datorate actiunii animalelor, patrunderea in locuri inundate sau inafara drumurilor publice, jante si anvelope, furt, tentativa de furt, vandalism. Masina noua, valoare asigurata 14589 euro.
    Incearca la mai multi brokeri, exact oferta asta a mea la alt broker era cu 200 lei mai mare. Am si primit reducere de 10% pentru ca am achitat-o integral.

4. Rapid2014 6th Gear Member

Multumesc pt. raspuns. Tipul meu de asigurare este Casco Assist, cu asistenta standard, fara franciza. Clasele A-D (acopera riscurile mentionate de tine).
    Diferenta intre prime este imensa! Ori au schimbat dramatic tarifele in ultima luna (improbabil), ori ai 120 ani, ori (probabil) tipul (de la Tiriac) m-a tepuit. Apropo, nu am nici o reducere pt. plata integrala (am si uitat sa-l intreb).

Adi Sim apreciază asta.
  5. Adi Sim

Adi Sim 6th Gear Member

Locație:
    Ramnicu Valcea
    Casco auto extreme la Groupama, cu plată trimestrială, total 487€.
    Fără franşiza.
    Mult, comparativ cu ce spune colegul.

Ultima editare de un moderator: 19 Sep 2017 la 14:35

Distribuie pagina asta