1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Rapid TSI

Discuție în 'Skoda Rapid' creată de SPIDER, 6 Mar 2011.

1. SIRE

SIRE 1st Gear Member

Buna! Iti recomand Jantele pe 15" pentru iarna.Eu am varianta Style, varianta care are in standard anvelope 215/45/R16.Dimensiunea nu este una uzuala (normal este 205/55/R16) si anvelopele sunt foarte scumpe.
    In pretul anvelopelor pe 16", am achizitionat jante de aliaj usor Mak pe 15" si anvelope Nokian wr d4.

2. sarbu robert 1st Gear Member

Buna ziua. In concluzie, recomandati achizitionarea unui autoturism Skoda Rapid 1.2 tsi 90 cp nou?

3. grig_sorin 5th Gear Member

Eu am 86 cai si o recomand. De ce ? Pentru ca: cu banii dati pe a mea puteam sa imi iau logan nou., sau seat care nu imi placeau cum arata. Pentru ca e spatioasa, consuma aproapte cat diesel.ul, piesele de intretinere sunt ieftine, arata bina, portbagajul e ff incapator etc.
    Nu e o super masina, nu e de calitate superioara, nu rupe asfaltul cand o calci, nu plang gagicile pe.strada cand o vad... este o masina decenta care te duce si te aduce f comod si chiar se conduce usor.
    Daca vrei ceva peste si stii ca te plangi de calitate si gadgeturi iti cumperi altceva.

4. daniel4ro

daniel4ro 5th Gear Member

Fa un test drive și cu noul Megane Sedan

5. redsquare

redsquare Silver Member

Locație:
    Resita
    Corect, si eu am tot varianta de 86 CP dar Spaceback-ul. E o masina cu un raport pret/calitate foarte bun.

6. SIRE

SIRE 1st Gear Member

Salut.Recomand 1.2TSI - 110CP.

7. Adi Sim

Adi Sim 6th Gear Member

Locație:
    Ramnicu Valcea
    De cateva zile auzeam un scartait la fiecare denivelare.
    Suspectam bucsile si asa s-a f dovedit a fi.
    Programat in service si schimbat in garantie.
    Enduro Vâlcea foarte prompti, apreciez!

Trimis de pe Huawei Honor 6, folosind Tapatalk

8. Rapid2014 6th Gear Member

Cati km?

9. Adi Sim

Adi Sim 6th Gear Member

Locație:
    Ramnicu Valcea
    Aproximativ 26 mii.
    Scartaitul se auzea doar pe dreapta.
    Le-au schimbat pe amandoua.
    Mecanicul spunea ca e o problema des intalnita la modelul Rapid.

Trimis de pe Huawei Honor 6, folosind Tapatalk

Ultima editare: 1 Feb 2017
  10. Rapid2014 6th Gear Member

Mersi. Eu am doar 1/2 din acesti km, insa voi sta cu urechea ciulita.

11. pvd2010

pvd2010 4th Gear Member

Am schimbat și eu, recent aceleași piese la 48k km.

12. walexw 1st Gear Member

Incerc sa fac update software la Bolero MIB 2.
    Problema este ca daca introduc codul VIN TMBAA6NH5G4031752 imi spune ca update-ul pentru codul asta poate fi facut doar de pe DVD (Bolero nu are DVD ) si sa iau legatura cu dealerul. Are cineva vreo idee cum se procedeaza ?

Multumesc

13. Moghli

Moghli 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Cred ca are legătura cu garanția. Am întrebat si eu la Avia si mi-au spus ca pot face update numai la ei sau îmi pierd garanția. Poate sa fie o setare făcută de dealer.

14. walexw 1st Gear Member

Totul este posibil dar este ciudat atata timp cat pe site-ul skoda ti se da si prodedura de upgrade. Nu vad de ce ar avea legatura cu garantia. Daca faci upgrade de firmware la un televizor ,de exemplu, pierzi garantia ? O fi vreo forma de a te mai prinde prin service

15. daniel4ro

Stii cumva cu ce vine nou acest update?

16. walexw 1st Gear Member

Nu stiu
    Eu sper sa mai actualizeze din logo-urile posturilor de radio si sa actualizeze lista de telefoane compatibile cu Bolero MIB 2.
    Pe mine ma intereseaza in special navigatia de pe telefon sa o trimit prin miracast pe display-ul Bolero.
    Din pacate in lista de telefoane compatibile cu sistemul sunt puse telefoane la gramada.Telefoanele din lista de pe Skoda sunt compatibile cu sistemul dar foarte putine din ele au miracast ca sa poti folosi navigatia. Cred ca ar trebui sa faca o lista separata pentru compatibilitate navigatie. Am incercat o parte din telefoanele din lista dar din din pacate din ce am incercat am avut navigatie doar pe S5 si S7 ( telefoane ale unor prieteni ). Cu telefoanele mele Nokia 550 , 640, S3 mini, S3, S4 , P8lite nu a functionat navigatia.

17. daniel4ro

Tu ai smartlink?

18. walexw 1st Gear Member

Da. Am smartlink.

Nu cita ultimul mesaj,foloseste reply!

Ultima editare de un moderator: 14 Feb 2017
  19. daniel4ro

Eu am doar smartgate si nu stiu daca se poate face vreun upgrade pentru smartlink...

20. walexw 1st Gear Member

Din ce stiu eu se poate. Trebuie sa mergi la dealer si sa platesti pentru activarea functiei

Distribuie pagina asta